Kėrko nė shop

Kėrkimi nė detaje »
Kategoritė e Artikujve
 Ēajra tė ndryshėm (7)
 CD (89)
 Diverses (2)
 DVD (110)
 Gratis (4)
 Kapuq pėr namaz (2)
 Krema (2)
 Kur'an (1)
 Libra (305)
 Libra Gjermanisht
 Mjalti (4)
 Mp3 (37)
 Orė
 Orė me Ezan (1)
 Parfyma (28)
 Pllakata (3)
 Produktet e Farės sė zezė (9)
 Sexhade - Tepih pėr falje (1)
 Tė ndryshme
 Tespih
 Ujė Zemzemi (1)
Mė shumė pėr..
Dėrgesa dhe shėrbimet postare
Shėnimet e juaja private
Rregullorja
Reagimet e Klientėve
Index
Na kontaktoni
Informacionet
Kush jemi ne
Meny
Adresa e jonė
Lidhje
Vlerėsimi mbi artikuj
Fara e zezė natyrale ( e bluar ) 200 gr.
..
0 prej 5 Yjesh!
Artikuj tė rinjė
Mjalti Ginseng pėr Femra
Mjalti Ginseng pėr Femra
Prej CHF 79.00 CHF
.
Blerje e shpejtė
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.
 
Mirë se vini në Shopin e Fondacionit të Rinisë Islame në Cyrih

KUJDES: Porositë jashtë Zvicrre i dërgojmë vetëm pasi ta bëni parapagesën.
Ju zgjidhni artikujt që dëshironi ti porositni dhe pastaj na kontaktoni në këtë adresë:
islamischen@sunrise.ch
pastaj ne ju tregojmë si mund ta bëni parapagesën.

Artikuj tė rinjė


Imam Vebi Ismaili - Vepra komplet prej 8 librave Imam Vebi Ismaili - Vepra komplet prej 8 librave

Titulli: Imam Vebi Ismaili - Vepra komplet prej 8 librave
Autorë: Imam Vebi Islamili
Serinë e veprave e pregaditi Nexhat Ibrahimi
Redaktor i përgjithshëm Zekerija Ibrahimi
Redaktor teknik: Halil Berisha
Përgaditja kompjuterike: Afrim Gashi
Përgaditja për shtyp: Focus Pro – Shkup
Shtypi: Focus print – Shkup
Botues: Logos - A

Studime për jetën dhe veprën e Imam Vehbi Ismailit Vepra 1
Vepra e parë nga kompleti luksoz përfshin studime për jetën dhe veprën e Imam Vehbi Ismailit, ndërkaq për jetën e tij shkruajnë autorë të ndryshëm. Në vetvete biografia e Imam Ismailit është jashtëzakonisht e pasur dhe interesante. Në libër janë botuar edhe fotografi të ndryshme të Imam Vehbi Ismailit, që nga ditët e medresesë në Tiranë e deri në pleqëri.

Historia e Pejgamberëve - Vepra 2
Vepra e dytë përfshin Historinë e Pejgamberëve. Ashtu siç tregon edhe vetë autori, këtë Histori ai e ka shkruar duke u mbështetur kryekëput në Kur’an, por edhe në disa artikuj e studime në gjuhën arabe e angleze. Është një libër përplot me informacione që të japin një kënaqësi të veçantë.

Muhamedi dhe mësimet e Tij - Vepra 3
Vepra e tretë trajton jetën e Muhamedit që nga lindja e tij e deri në ditët e fundit, dhe mësimet e tij, e në fakt është jetëshkrimi i Pejgamberit të fundit. E gjithë lënda është shkruar me gjuhë të kuptueshme dhe të qartë. Thjesht, autori është rrëfimtar i shkëlqyeshëm, e kjo bën që edhe kjo vepër të lexohet me një frymë.

Jusufi i drejt - Vepra 4
Në librin e katërt të Imam Vehbi Ismailit janë përfshirë këto vepra: JUSUFI I DREJTË, YMERI PRANON FENË ISLAME, KËRKUESI I SË VËRTETËS, BILALI, MUEZINI I PROFETIT a.s. dhe NJË TUFË LULE (tregime nga historia islame). Vetë titujt e këtyre veprave tregojnë qartë për përmbajtjen e tyre mjaft të pasur.

Studime Islame - Vepra 5
Në librin e pestë janë përfshirë pesë kaptina të veçanta, të cilat trajtojnë probleme të caktuara. Çështjet e përgjithshme janë ndërthurur me jetën e vetë autorit: STUDIME ISLAME, ISLAMIZMI DHE LUTJET, DRITA NGA KUR’ANI, ÇËSHTJE ISLAMIZIMI dhe KUJTIME TË RINISË.

150 Hadithe – (Fjalë të Profetit Muhammed, a.s.) - Vepra 6
Në veprën e gjashtë janë përfshirë 150 Hadithe (fjalë të Profetit Muhamed a.s.), të cilat i kishte zgjedhur dhe shqiptuar vetë Imam Vehbi Ismaili, duke i interpretuar, por edhe duke i zbërthyer me mjeshtëri të rrallë. Në këtë libër gjithashtu është përfshirë edhe vepra PREDIKIMET E XHUMASË DHE BAJRAMEVE.

Muhammedi - Profeti Njeri - Vepra 7
Në veprën e shtatë është përfshirë vepra e Teufik El Hakim me titull MUHAMMEDI PROFETI NJERI, pastaj vepra e Abdet-Tev-Vab Jusuf me titull MUHAMMEDI (në njëzet tregime) dhe vepra e Muhammed Muteveli Sh’aravi me titull MREKULLIA E MADHE (Israja e miraxhi) të gjitha këto të përkthyera nga vetë Imam Vehbi Ismaili.

Feja Islame - Vepra 8
Në veprën e tetë janë përmbledhur këta tituj: FEJA ISLAME nga Seyyid Abul Al’a Maududi, ZOTI ËSHTË ME NE (dhe tregime të tjera nga historia islame) nga Muharrem Murad, NGA SKAJET E HISTORISË (tregime) nga Habib Xhamati, BANORËT E SHPELLËS nga Taufik Al Hakim dhe EBU DHERR EL GAF – FARI nga Abdel Hamid Xhdeh Es –Sah-Har. Të gjitha këto në përkthimin e shkëlqyer të Imam Vehbi Ismailit.


Prej CHF 154.00 CHF
.
1 x 'Imam Vebi Ismaili - Vepra komplet prej 8 librave' Porositė
bbbbbbbbbbbbbb


Shportė
Ju nuk keni asgje ne shporten tuaj!
Mirėsevini pėrseri!
E-Mail Adresa:
Passwort:
E keni harruar fjalėkalimi?
Informatori
E-Mail Adresa
Statusi

Grupet e klientėve:Mysafir
Valuta
Artikujt mė tė shitur
01.
Ujė Zemzemi
Prej CHF 4.50 CHF
.
02.
Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe
CHF 0.00 CHF
.
03.
Black seeds Oil 125 ml - Vaji i farės sė zezė
Prej CHF 12.00 CHF
.
04.
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh
Prej CHF 5.90 CHF
.
05.
Sapun i farės sė zezė - Blackseed Soap
Prej CHF 2.50 CHF
.
06.
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)
Prej CHF 5.00 CHF
.
07.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė
Prej CHF 5.90 CHF
.
08.
Kalendari - Takvimi 2016
CHF 0.00 CHF
.
09.
Drita e zemrės dhe Jasini
Prej CHF 5.00 CHF
.
10.
Kurani nė gjuhėn Gjermane
CHF 0.00 CHF
.
islamischen.ch