Kėrko nė shop

Kėrkimi nė detaje »
Kategoritė e Artikujve
 AKSION
 Ēajra tė ndryshėm (39)
 CD (88)
 Deodorant (3)
 Diverses (5)
 DVD (110)
 Gratis (2)
 Kapuq pėr namaz (2)
 Krema (4)
 Libra (379)
 Libra Gjermanisht
 Mjalti (8)
 Mp3 (37)
 Orė
 Orė me Ezan
 Parfyma (15)
 Pllakata (3)
 Produktet e Farės sė zezė (6)
 Sexhade - Tepih pėr falje (1)
 Shampona (4)
 Tė ndryshme
 Tespih
 Ujė Zemzemi (1)
 Vajra tė ndryshėm (14)
Mė shumė pėr..
Dėrgesa dhe shėrbimet postare
Shėnimet e juaja private
Rregullorja
Reagimet e Klientėve
Index
Na kontaktoni
Informacionet
Kush jemi ne
Meny
Adresa e jonė
Lidhje
Artikujt te ri
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh
Prej CHF 5.90 CHF
.
Mehr auf Ihrer privaten Seite
Ēajra tė ndryshėm
Vlerėsimi mbi artikuj
Ujė Zemzemi
..
0 prej 5 Yjesh!
Artikuj tė rinjė
Brusnica Belushi – Vaccini Fructus
Brusnica Belushi – Vaccini Fructus
Prej CHF 5.90 CHF
.
Blerje e shpejtė
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.
Ujė Zemzemi
Ujė Zemzemi Prej CHF 4.50 CHF
.
Art.Nr.: 50417
Shenim e artikulli per ti shtypur
Koha e porosise suaj: 3-4 Ditė
Ujė Zemzemi

Ujė Zemzemi, paketimi nga 0.250 l ( 250 ml. )

Burimi i ujit Zemzem ėshtė interesante se gjendet 80 kilometra larg bregdetit. Gjithashtu rreth tij nuk ka asnjė burim tjetėr uji, fakt kjo qė shkakton huti tek shkencėtarėt. Prej burimit tė Zemzemit, e cila ėshtė vetėm 1.5 metėr e thellė, gjatė periudhės sė haxhit me miliona njerėz pinė ujė por assesi nuk pakėsohet niveli i ujit. Uji Zemzem krahas ujėrave tjera pėrmban shumė mė shumė materie ushqyese dhe minerale, por me gjithė hulumtimet e bėra ende nuk dihet burimi i tij.
Pas dėrgimit tė ujit tė Zemzemit pėr analizė nėpėr laboratorit europiane dhe botėrore,nė fund tė gjithė vėrtetuan se uji i Zemzemit jo vetėm qė bėn pėr pije por bile zbuluan se edhe ėshtė uji mė i pastėr nė botė dhe i cili nuk pėrmban bile asnjė llojė tė bakterieve,qė normalisht ujrat e burimeve tjera e kanė nė permbajtjen e tyre.
Shkenctari japonez Dr.Mesaru Imuti ,pasiqė bėri analizat e ujit tė zemzemit tha:Uji Zemzem me tė vėrtet ėshtė ujė i veēantė,dhe dallohet nga ujrat e tjerė me kristalet e pastra qė janė nė pėrbėrjen e ujit tė Zemzemit,i cili mė pastaj tha se gjatė pėrmendjes tė Bismilahit,kristalet mbrenda ujit fillojshin tė bėjnė lėvizje edhe mė tė mėdha,qė ma bėnė me dije se ky ujė me tė vėrtetė dallohet nga tė gjithė ujrat e tjerė dhe se ėshtė i veēantė.

Uji Zemzem, i cili largon etjen dhe urinė, ėshtė duke u analizuar nga ekspertėt gjegjės. Sipas analizave tė bėra nė laboratorėt nė Evropė vėrtetohet se uji Zemzem pėrmban shumė pak sulfur. Ndėrsa sipas analizave tė bėra nė SHBA njoftohet se uji zemzem ėshtė uji i vetėm i cili nuk pėrmban mikroorganizma dhe baktere. Sipas raportit tė WHO sė uji Zemzem ėshtė njėri ndėr ujėrat mė tė pijshėm dhe mė tė shėndetshėm nė botė.

Uji Zemzem krahas ujėrave tjera pėrmban shumė mė shumė materie ushqyese dhe minerale, por me gjithė hulumtimet e bėra ende nuk dihet burimi i tij.

1.Rihapja e pusit

Kur nė Gadishullin Arabik u shfaq idhujtaria dhe njerėzit iu larguan mėsimeve tė pejgamberit Ibrahim alejhi selam, burimi i Zemzemit shteroi. Abdulmutalibit, gjyshit tė pejgamberit Muhammed alejhi selam, i ėshtė urdhėruar nė ėndėrr qė tė hapė pusin Zemzem, dhe i ėshtė dėftuar vendi ku duhej gropuar. Gjatė gropimit hasi nė sende, tė cilat i kishin fshehur xherahimėt kur patėn ikur nga Meka, gjeti shpata, stoli dhe dy kaproj prej ari. Me shpatat stolisi portėn e Qabes, nė tė vendosi (gozhdoi) edhe kaprojtė e artė, e muroi pusin dhe hapėsirėn pėrrreth tij pėr haxhilerėt. Kur u zbulua pusi Zemzem, kurejshėt u grindėn me Abdulmutalibin duke thėnė: “Ne duam tė marrim pjesė me ty”, e ky u pėrgjigj: “Kurrsesi, unė jam i zgjedhuri pėr kėtė punė”. Ata nuk e lanė tė qetė derisa e nxorėn para gjyqit te magjistari nga beni seadėt. Ende pa u kthyer nė shtėpi, kėta gjatė rrugės hasėn nė shenja, tė cilat paralajmėronin se Abdulmutalibi kishte tė drejtė. Atėherė Abdulmutalibi u betua se: Nė qoftė se Zoti i dhuron dhjetė djem e ai jeton gjersa ata tė rriten e ta ndihmojnė, do ta flijojė njėrin prej tyre para Qabes.

2.Tė veēantat e ujit tė Zemzemit

Uji i Zemzemit dallon nga ujėrat e tjera pėr nga sasia e kripėrave tė kalciumit dhe tė magnezit. Kėto kripėra janė pak mė shumė nė ujin e Zemzemit se sa nė ujėrat e tjera. Ndoshta, kjo mund tė jetė arsyeja qė ky ujė i freskon haxhinjtė e lodhur. Por, njė e mirė tjetėr e ujit tė Zemzemit ėshtė se ai pėrmban fluorite, tė cilat kanė veprim tė frytshėm mikrobevrasės.
Pusi i Zemzemit nuk ėshtė tharė asnjėherė. Pėrkundrazi, ai i ka plotėsuar gjithmonė nevojat pėr ujė. Ai ka ruajtur gjithmonė tė njėjtėn pėrbėrje kripėrash dhe tė njėjtėn shije, qė kur se ekziston.
Qė ky ujė pihet, njihet botėrisht, sepse haxhinjtė nga e tėrė bota vizitojnė Qaben ēdo vit pėr Haxh dhe pėr Umre, dhe asnjėherė nuk janė ankuar pėr tė. Pėrkundrazi ata janė kėnaqur gjithmonė me tė. Joshja e ujit tė Zemzemit ka qenė dhe ėshtė gjithmonė universale. Uji ka shije tė ndryshme.
Zemzemi asnjėherė nuk ėshtė trajtuar kimikisht dhe asnjėherė nuk ėshtė klorinuar, siē ndodh me ujėrat e qyteteve. Zakonisht, nė shumicėn e puseve ka rritje biologjike dhe bimėsi (alga etj.). Kjo e bėn ujin e tyre tė papėlqyeshėm nė shije dhe nė erė. Por, me pusin e Zemzemit nuk ndodh kėshtu. Aty asnjėherė nuk ka pasur shenja rritjesh biologjike.
Pėr ujin e Zemzemit Pejgamberi alejhi selam thotė: “Uji i Zemzemit ėshtė pėrmbushės i atij qėllimi pėr tė cilin pihet.”Kėtė artikull e kemi marrė me Samstag, 12. Januar 2008 nė katalogun tonė.

Klientėt qė kan blerė kėtė artikull, i kanė blerė edhe keta artikuj:

Komentimi i pesė kushteve tė islamit Komentimi i pesė kushteve tė islamit

Prej CHF 8.00 CHF
.
Femra dhe kėndvėshtrimi Islam mbi jetėn Femra dhe kėndvėshtrimi Islam mbi jetėn

Prej CHF 4.50 CHF
.
Dialogje besimi Dialogje besimi

Prej CHF 7.00 CHF
.
Royal Honey vetėm pėr femra Royal Honey vetėm pėr femra

Prej CHF 29.00 CHF
.
Maska e zezė – Black Mask laser white Maska e zezė – Black Mask laser white

Prej CHF 6.90 CHF
.
Vaj Limoni ( Lemon Oil 30 ml ) Vaj Limoni ( Lemon Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
Vaj Hudhre ( Garlic Oil 30 ml ) Vaj Hudhre ( Garlic Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
Hemani Hena vaj pėr flokėt me limon Hemani Hena vaj pėr flokėt me limon

Prej CHF 5.90 CHF
.
Vaj i farės sė zezė i pėrforcuar me Vaj Kokosi dhe Vaj Kastori p Vaj i farės sė zezė i pėrforcuar me Vaj Kokosi dhe Vaj Kastori p

Prej CHF 5.90 CHF
.
Vaj Sesami - Sesam Oil 125 ml Vaj Sesami - Sesam Oil 125 ml

Prej CHF 12.00 CHF
.
SENNA MEKKI - Sena (Bekunis) SENNA MEKKI - Sena (Bekunis)

Prej CHF 2.90 CHF
.
Hemani Slim ēaj bimor me mjaltė pėr humbje peshe Hemani Slim ēaj bimor me mjaltė pėr humbje peshe

Prej CHF 4.90 CHF
.
Hemani Krem Anti Akne Hemani Krem Anti Akne

Prej CHF 6.90 CHF
.
Krem i fares sė zezė ( Sesam vaj ) 80g Krem i fares sė zezė ( Sesam vaj ) 80g

Prej CHF 6.90 CHF
.
Vaji i farave tė Shalqirit ( Watermelon Oil 30 ml ) Vaji i farave tė Shalqirit ( Watermelon Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
Fikhu Hanefi pjesa e parė, Ibadat Fikhu Hanefi pjesa e parė, Ibadat

Prej CHF 40.00 CHF
.
Fikhu Hanefi pjesa e dytė, E drejta familjare Fikhu Hanefi pjesa e dytė, E drejta familjare

Prej CHF 40.00 CHF
.
Fikhu Hanefi pjesa e tretė, E drejta penale Fikhu Hanefi pjesa e tretė, E drejta penale

Prej CHF 40.00 CHF
.
Fikhu Sira - Analizė e jetės sė Profetit a.s. Fikhu Sira - Analizė e jetės sė Profetit a.s.

Prej CHF 38.00 CHF
.
Sherbelė – Salvia Officinalis – 50 gr. Sherbelė – Salvia Officinalis – 50 gr.

Prej CHF 2.90 CHF
.
Mjalt Ginsing tė bletėve mbretėrore Mjalt Ginsing tė bletėve mbretėrore

Prej CHF 29.00 CHF
.
Mjaltė SLIM D+ ( mjalti pėr dobėsim ) Mjaltė SLIM D+ ( mjalti pėr dobėsim )

Prej CHF 39.00 CHF
.
Arti dhe argėtimi nė jetėn e muslimanit Arti dhe argėtimi nė jetėn e muslimanit

Prej CHF 6.00 CHF
.
Vaj Kane ( Henna Oil 30 ml ) Vaj Kane ( Henna Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
ĒAJ TONIC HEMANI KUNDĖR FRYRJES SĖ STOMAKUT ĒAJ TONIC HEMANI KUNDĖR FRYRJES SĖ STOMAKUT

Prej CHF 4.90 CHF
.
Pejgamberi im i dashur nė 365 ditė Pejgamberi im i dashur nė 365 ditė

Prej CHF 39.00 CHF
.
Ebu Hanife dhe namazi nė Medhhebin Hanefi Ebu Hanife dhe namazi nė Medhhebin Hanefi

Prej CHF 9.00 CHF
.
SIDĖR I BLUAR - 100 gr. SIDĖR I BLUAR - 100 gr.

Prej CHF 5.90 CHF
.
Rijadu - Salihin Rijadu - Salihin

Prej CHF 32.00 CHF
.
Deodorant Spray - Femme Fresh 200ml pėr Femra Deodorant Spray - Femme Fresh 200ml pėr Femra

Prej CHF 4.50 CHF
.
Deodorant Spray - Sensation 200ml Deodorant Spray - Sensation 200ml

Prej CHF 4.50 CHF
.
Shampo me ekstrakte te bishtit tė Kalit Shampo me ekstrakte te bishtit tė Kalit

Prej CHF 8.90 CHF
.
Njė Hoxhė si ky, DVD Njė Hoxhė si ky, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Burhan Zejnullahu - Ligjėrata Islame, mp3 Burhan Zejnullahu - Ligjėrata Islame, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Si tė bėhesh Baba Ideal ? Si tė bėhesh Baba Ideal ?

Prej CHF 21.00 CHF
.
Krijimi i botės Krijimi i botės

Prej CHF 9.90 CHF
.
Mask pėr Flokė nga Fara e Zezė ( Black Seed Hair Mask ) Mask pėr Flokė nga Fara e Zezė ( Black Seed Hair Mask )

Prej CHF 7.00 CHF
.
Jasini dhe sure tė zgjedhura nga Kurani Jasini dhe sure tė zgjedhura nga Kurani

Prej CHF 5.00 CHF
.
Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 30 ml ) Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
Shampon nga ekstrakti i Hudhrės Shampon nga ekstrakti i Hudhrės

Prej CHF 8.90 CHF
.
VAJI I ARRĖS SĖ KOKOSIT 60 ml VAJI I ARRĖS SĖ KOKOSIT 60 ml

Prej CHF 6.90 CHF
.
Ēaji bimor kundėr Kollės, Astmes dhe Ftohjeve Kronike Ēaji bimor kundėr Kollės, Astmes dhe Ftohjeve Kronike

Prej CHF 4.90 CHF
.
25 Pyetje pėr Islamin,Muhamedin a.s.,Ramazanin,Gruaja dhe Kurban 25 Pyetje pėr Islamin,Muhamedin a.s.,Ramazanin,Gruaja dhe Kurban

Prej CHF 6.00 CHF
.
Durimi dhe Maturia Durimi dhe Maturia

Prej CHF 10.00 CHF
.
Krem anti-rrudha dhe kundėr plakjes Krem anti-rrudha dhe kundėr plakjes

Prej CHF 6.90 CHF
.
Quick Fit Roll On Massage Oil 50 ml  Hemani Quick Fit Roll On Massage Oil 50 ml Hemani

Prej CHF 4.50 CHF
.
Deodorant Spray - Sport 200ml Deodorant Spray - Sport 200ml

Prej CHF 4.50 CHF
.
Gruaja mė e lumturė nė botė Gruaja mė e lumturė nė botė

Prej CHF 8.00 CHF
.
Katėrdhjetė hadithe mbi moralin Katėrdhjetė hadithe mbi moralin

Prej CHF 8.00 CHF
.
Pllakata 99 Emrat e Allahut xh.sh. Pllakata 99 Emrat e Allahut xh.sh.

Prej CHF 10.00 CHF
.
Sėmundja dhe Ilaēi Sėmundja dhe Ilaēi

Prej CHF 29.00 CHF
.
Jetimi, CD Jetimi, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ēaj bimor Hemani rregullator i sėmundjes sė Diabetit Ēaj bimor Hemani rregullator i sėmundjes sė Diabetit

Prej CHF 4.90 CHF
.
Fara e zezė natyrale ( Kokrra ) 200 gr. Fara e zezė natyrale ( Kokrra ) 200 gr.

Prej CHF 12.00 CHF
.
Mjaltė Sidri ushqim gjigandė pėr shėndetin Mjaltė Sidri ushqim gjigandė pėr shėndetin

Prej CHF 39.00 CHF
.
Shejtani dhe njeriu, mp3 Shejtani dhe njeriu, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Xhindet, Magjia - Shėrimi me Kuran dhe Sunet Xhindet, Magjia - Shėrimi me Kuran dhe Sunet

Prej CHF 26.00 CHF
.
Arti i dhikrit dhe i lutjeve tė Pejgamberit tė fundit Arti i dhikrit dhe i lutjeve tė Pejgamberit tė fundit

Prej CHF 13.00 CHF
.
1000 Thėnje 1000 Thėnje

Prej CHF 12.00 CHF
.
Ēaj bimor Hemani  kundėr Tensionit (Kurues i sėmundjeve tė zemrė Ēaj bimor Hemani kundėr Tensionit (Kurues i sėmundjeve tė zemrė

Prej CHF 4.90 CHF
.
Ēaj Bimor HEMANI kundėr Kolesterinės Ēaj Bimor HEMANI kundėr Kolesterinės

Prej CHF 4.90 CHF
.
Pako prej 4 lloj qajrash nga Hemani Pako prej 4 lloj qajrash nga Hemani

Prej CHF 9.90 CHF
.
Ligjet e Allahut pėr individė, grupe dhe popuj, mp3 Ligjet e Allahut pėr individė, grupe dhe popuj, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Vaji i Ullirit Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Vaji i Ullirit

Prej CHF 5.90 CHF
.
Hemani Ēaji Slim pėr humbje peshe Hemani Ēaji Slim pėr humbje peshe

Prej CHF 5.00 CHF
.
Parfym Spider Man Parfym Spider Man

Prej CHF 8.00 CHF
.
Filmi Omeri r.a. Filmi Omeri r.a.

Prej CHF 79.00 CHF
.
Shamponi i Gjarperit Shamponi i Gjarperit

Prej CHF 8.90 CHF
.
Xhenxhefil - Zingiber Officinale Xhenxhefil - Zingiber Officinale

Prej CHF 5.90 CHF
.
Parfym Zahratul Khaleej Parfym Zahratul Khaleej

Prej CHF 8.00 CHF
.
Shpata e Allahut, Halid Ibėn Velidi r.a. Shpata e Allahut, Halid Ibėn Velidi r.a.

Prej CHF 32.00 CHF
.
Kurani nė gjuhėn Gjermane Kurani nė gjuhėn Gjermane

CHF 0.00 CHF
.
Shtėpi e ngritur mbi devotshmėri Shtėpi e ngritur mbi devotshmėri

Prej CHF 14.00 CHF
.
Pozita e femrės nė Islam, DVD Pozita e femrės nė Islam, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pendohu o mėkatar Pendohu o mėkatar

Prej CHF 20.00 CHF
.
Akademia Evropiane pėr Fetva dhe Studime, 2 Akademia Evropiane pėr Fetva dhe Studime, 2

Prej CHF 8.00 CHF
.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė

Prej CHF 5.90 CHF
.
Qėllimi i krijimit Qėllimi i krijimit

Prej CHF 5.00 CHF
.
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh

Prej CHF 5.90 CHF
.
Fara e zezė natyrale ( e bluar ) 200 gr. Fara e zezė natyrale ( e bluar ) 200 gr.

Prej CHF 12.00 CHF
.
Adoleshentėt muslimanė, Udhėzues praktik pėr prindėrit muslimanė Adoleshentėt muslimanė, Udhėzues praktik pėr prindėrit muslimanė

Prej CHF 24.00 CHF
.
Komentimi i ėndrrave Komentimi i ėndrrave

Prej CHF 18.00 CHF
.
Ēlirimi i  Stambollit 1453 Ēlirimi i Stambollit 1453

Prej CHF 20.00 CHF
.
Alkooli dhe marihuana - drejt kokainės, heroinės e prostitucioni Alkooli dhe marihuana - drejt kokainės, heroinės e prostitucioni

Prej CHF 10.00 CHF
.
Ahlaku i thirrėsit, atij i cili thėrret nė Islam Ahlaku i thirrėsit, atij i cili thėrret nė Islam

Prej CHF 6.00 CHF
.
Historia e Muhamedit a.s. 1, mp3 Historia e Muhamedit a.s. 1, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Lutjet e Profetit tė fundit, CD Lutjet e Profetit tė fundit, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ilahi nė gjuhėn shqipe, CD Ilahi nė gjuhėn shqipe, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Lindja e Muhamedit a.s. DVD Lindja e Muhamedit a.s. DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Adhuro tė vetmin Allah, CD Adhuro tė vetmin Allah, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Vetėm ty tė lutem, CD Vetėm ty tė lutem, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Snake Krem + Sapune kumder rrudhave dhe anti-akne Snake Krem + Sapune kumder rrudhave dhe anti-akne

Prej CHF 6.90 CHF
.
Snal Cream-Krem+Sapune pėr pastrimin e fytyrės nga kėrmylli Snal Cream-Krem+Sapune pėr pastrimin e fytyrės nga kėrmylli

Prej CHF 6.90 CHF
.
Rizgjimi islam nga adoleshenca drejt pjekurisė Rizgjimi islam nga adoleshenca drejt pjekurisė

Prej CHF 25.00 CHF
.
Filmi As-habul Kehf - Banorėt e shpellės, DVD Filmi As-habul Kehf - Banorėt e shpellės, DVD

Prej CHF 50.00 CHF
.
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit) Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)

Prej CHF 5.00 CHF
.
Shamponi i farės sė zezė Shamponi i farės sė zezė

Prej CHF 8.90 CHF
.
Mjalti nga fara e zezė Mjalti nga fara e zezė

Prej CHF 29.00 CHF
.
Ndiej shushurimėn mikun nuk e shoh Ndiej shushurimėn mikun nuk e shoh

Prej CHF 6.00 CHF
.
Kandili i fikur Kandili i fikur

Prej CHF 3.00 CHF
.
Luani i Shkretėtirės, DVD Luani i Shkretėtirės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Shenjat e kijametit, DVD Shenjat e kijametit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 125 ml ) Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 125 ml )

Prej CHF 12.00 CHF
.
Historia e Feve, prej fillimit deri sot Historia e Feve, prej fillimit deri sot

Prej CHF 29.00 CHF
.
Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e tetė Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e tetė

Prej CHF 40.00 CHF
.
Fėmijėt e Parajsės, DVD Fėmijėt e Parajsės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam

Prej CHF 28.00 CHF
.
Margaritarė tė urtėsisė Margaritarė tė urtėsisė

Prej CHF 4.00 CHF
.
Deveja e popullit Themud Deveja e popullit Themud

Prej CHF 4.00 CHF
.
Furtuna Furtuna

Prej CHF 4.00 CHF
.
Mektebi tė thėrret – ILMIHAL Mektebi tė thėrret – ILMIHAL

Prej CHF 12.00 CHF
.
Madhėshtia nė dete, DVD Madhėshtia nė dete, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Hixhameja, synet pejgamberik dhe mrekulli mjeksore Hixhameja, synet pejgamberik dhe mrekulli mjeksore

Prej CHF 9.50 CHF
.
Thesari i urtėsive tė pėrjetshme Thesari i urtėsive tė pėrjetshme

Prej CHF 28.00 CHF
.
Bazat e thirrjes Bazat e thirrjes

Prej CHF 38.00 CHF
.
Mburoja e Muslimanit Mburoja e Muslimanit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Kompleti i Tefsirit tė Ibn Kethirit prej 8 Vėllimesh Kompleti i Tefsirit tė Ibn Kethirit prej 8 Vėllimesh

Prej CHF 260.00 CHF
.
Rėndėsia e familjes nė Islam Rėndėsia e familjes nė Islam

Prej CHF 8.00 CHF
.
Urtėsia e sprovės Urtėsia e sprovės

Prej CHF 7.00 CHF
.
Metoda e thirrjes nė Islam Metoda e thirrjes nė Islam

Prej CHF 5.00 CHF
.
Mbi botėn tjetėr Mbi botėn tjetėr

Prej CHF 9.00 CHF
.
Pėrulėsia nė Namaz Pėrulėsia nė Namaz

Prej CHF 6.50 CHF
.
Texhvidi-rregullat elementare tė leximit tė Kur'anit, DVD Texhvidi-rregullat elementare tė leximit tė Kur'anit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Udhėzues pėr kryerjen e Haxhit dhe Umres, DVD Udhėzues pėr kryerjen e Haxhit dhe Umres, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Besimtari dhe Jobesimtari, DVD Besimtari dhe Jobesimtari, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Nga jeta e Tabi’inėve Nga jeta e Tabi’inėve

Prej CHF 9.60 CHF
.
Ilahi tė pėrzgjedhura dhe tė titruan shqip, DVD Ilahi tė pėrzgjedhura dhe tė titruan shqip, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Filmi Dokumentarė - Isa a.s. do tė kthehet, DVD Filmi Dokumentarė - Isa a.s. do tė kthehet, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Zbukuroje jetėn tėnde Zbukuroje jetėn tėnde

Prej CHF 10.00 CHF
.
Vlera e durimit, DVD Vlera e durimit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Nga errėsira nė dritė, DVD Nga errėsira nė dritė, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Filmi Jusufi a.s., Komplet prej 9 DVD Filmi Jusufi a.s., Komplet prej 9 DVD

Prej CHF 80.00 CHF
.
Jeta e Profetit tė fundit, CD Jeta e Profetit tė fundit, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ezani, CD Ezani, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ezana tė ndryshme, CD Ezana tė ndryshme, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Nėnės, CD Nėnės, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Dita e Kijametit nė besimin islam Dita e Kijametit nė besimin islam

Prej CHF 5.00 CHF
.
Tė kujtuarit e vdekjės Tė kujtuarit e vdekjės

Prej CHF 7.00 CHF
.
Rrėfime pėr tė dėrguarit e Allahut Rrėfime pėr tė dėrguarit e Allahut

Prej CHF 36.00 CHF
.
Gjurmėve tė tė dashurit tonė Gjurmėve tė tė dashurit tonė

Prej CHF 25.00 CHF
.
Reflektime Kur’anore Reflektime Kur’anore

Prej CHF 24.00 CHF
.
Historia e Isait a.s., DVD Historia e Isait a.s., DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Djali dhe Mbreti, DVD Djali dhe Mbreti, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kurthet e Shejtanit Kurthet e Shejtanit

Prej CHF 26.00 CHF
.
Seksualiteti nė Islam Seksualiteti nė Islam

Prej CHF 15.00 CHF
.
Komplet prej 5 Librave-Shehadeti,Pėrse namazi,Agjėrimi,Zekati,Ha Komplet prej 5 Librave-Shehadeti,Pėrse namazi,Agjėrimi,Zekati,Ha

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Rruga pėr nėGuantanamo, DVD Rruga pėr nėGuantanamo, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tė jetosh pa brenga Tė jetosh pa brenga

Prej CHF 14.00 CHF
.
Mevludi dhe Ilahi nė gjuhėn shqipe, CD Mevludi dhe Ilahi nė gjuhėn shqipe, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Mrekullitė e Muhamedit salallahu alejhi ue selem Mrekullitė e Muhamedit salallahu alejhi ue selem

Prej CHF 14.00 CHF
.
Sahihu Muslim II Sahihu Muslim II

Prej CHF 32.00 CHF
.
Filmi Kurthi nga Xhehenemi, DVD Filmi Kurthi nga Xhehenemi, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mulla Zekerija Bajrami, mp3 Mulla Zekerija Bajrami, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pendimi, CD Pendimi, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Shėrimi nė baza tė Sheriatit (Ajete Kur'anore), CD Shėrimi nė baza tė Sheriatit (Ajete Kur'anore), CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Shėrimi me Kur'an - Ajetet e Rukjes, CD Shėrimi me Kur'an - Ajetet e Rukjes, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Sexhade ngjyrash tė ndryshme Sexhade ngjyrash tė ndryshme

Prej CHF 12.00 CHF
.
Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pėrse Namazi Pėrse Namazi

Prej CHF 6.50 CHF
.
Te porta e Xhennetit Te porta e Xhennetit

Prej CHF 9.00 CHF
.
Jam si lulue nė pranverė Jam si lulue nė pranverė

Prej CHF 8.00 CHF
.
Falja e namazit pėr fillestarė, DVD Falja e namazit pėr fillestarė, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Deti i kthjellėt i devotshmėrisė Deti i kthjellėt i devotshmėrisė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Filmi Haxhiu, DVD Filmi Haxhiu, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Filmi Nė Medine smunda tė shkoj, DVD Filmi Nė Medine smunda tė shkoj, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Na fal na mėshiro o Allah Na fal na mėshiro o Allah

Prej CHF 8.00 CHF
.
Kur’ani mbrojtės dhe shėrues Kur’ani mbrojtės dhe shėrues

Prej CHF 5.00 CHF
.
Pėrtej Jerusalemit Pėrtej Jerusalemit

Prej CHF 14.00 CHF
.
Pėrmbledhje lutjesh nga Kur'ani dhe Hadithi Pėrmbledhje lutjesh nga Kur'ani dhe Hadithi

Prej CHF 5.00 CHF
.
Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kapuq pėr namaz ngjyrė tė bardhė Kapuq pėr namaz ngjyrė tė bardhė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Ringjallja e shpirtrave Ringjallja e shpirtrave

Prej CHF 9.00 CHF
.
O njeri mos u mashtro O njeri mos u mashtro

Prej CHF 6.00 CHF
.
Edukimi i fėmijėve nė Islam Edukimi i fėmijėve nė Islam

Prej CHF 49.00 CHF
.
Shpifjet ndaj tė vėrtetave Islame Shpifjet ndaj tė vėrtetave Islame

Prej CHF 8.00 CHF
.
Dhjetė shkaqe se si tė arrihet kėnaqėsia e Allahut Dhjetė shkaqe se si tė arrihet kėnaqėsia e Allahut

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ndalesa pėr ata qė synojnė shpėtimin nga zjarri i Xhehnemit Ndalesa pėr ata qė synojnė shpėtimin nga zjarri i Xhehnemit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Pėr vajzat para se tė pendohen dhe tė humbin Pėr vajzat para se tė pendohen dhe tė humbin

Prej CHF 6.00 CHF
.
Filmi Ibrahimi a.s., DVD Filmi Ibrahimi a.s., DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
50 Pyetje dhe pėrgjigje nga lėmia e besimit Islam 50 Pyetje dhe pėrgjigje nga lėmia e besimit Islam

Prej CHF 6.00 CHF
.
Zėri i shpirtit, mrekulli e zotit Zėri i shpirtit, mrekulli e zotit

Prej CHF 9.00 CHF
.
Kurani nė jetėn e pėrditshme Kurani nė jetėn e pėrditshme

Prej CHF 10.00 CHF
.
Urat e dashurisė Urat e dashurisė

Prej CHF 10.00 CHF
.
Dita e fundit – Xhenneti dhe Xhehennemi Dita e fundit – Xhenneti dhe Xhehennemi

Prej CHF 10.00 CHF
.
Derset e Ramazanit Derset e Ramazanit

Prej CHF 12.00 CHF
.
Fuqia e besimit pėrsosmėri e shpirtit Fuqia e besimit pėrsosmėri e shpirtit

Prej CHF 13.00 CHF
.
Pyetje dhe pėrgjigje Pyetje dhe pėrgjigje

Prej CHF 14.00 CHF
.
Tryeza shpirtėrore - vetėm islami ėshtė rruga e drejtė dhe e vėr Tryeza shpirtėrore - vetėm islami ėshtė rruga e drejtė dhe e vėr

Prej CHF 22.00 CHF
.
Mos u trishto Mos u trishto

Prej CHF 25.00 CHF
.
Tribuna nė Gjakovė, DVD Tribuna nė Gjakovė, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Vdekja e Muhamedit a.s., DVD Vdekja e Muhamedit a.s., DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Roli i Xhamisė nė Islam, DVD Roli i Xhamisė nė Islam, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Teube 1 ( Pendimi ), DVD Teube 1 ( Pendimi ), DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kujdes nga armiqsia e nefsit dhe Shejtanit, DVD Kujdes nga armiqsia e nefsit dhe Shejtanit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tribuna nė fshatin Porroj - Tetovė, DVD Tribuna nė fshatin Porroj - Tetovė, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tribuna nė Universitetin e Shtulit-Tetovė, DVD Tribuna nė Universitetin e Shtulit-Tetovė, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Sherifali Musliu - Ligjėrata islame, mp3 Sherifali Musliu - Ligjėrata islame, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mirė se erdhe, CD Mirė se erdhe, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Pėrmirėsimi i zemrave, mp3 Pėrmirėsimi i zemrave, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kompas - Busull Kompas - Busull

Prej CHF 12.00 CHF
.
Pėrkthimi i El-Istiadhesė, El-Besmeles dhe i sures Fatiha Pėrkthimi i El-Istiadhesė, El-Besmeles dhe i sures Fatiha

Prej CHF 7.50 CHF
.
Jeta Pas Vdekjės, DVD Jeta Pas Vdekjės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tė preokupuarit - ,, Eminja nė Islam '', DVD Tė preokupuarit - ,, Eminja nė Islam '', DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Ilahi nė gjuhėn Arabe, CD Ilahi nė gjuhėn Arabe, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Lutje, CD Lutje, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Zotit lutju dhe beso, CD Zotit lutju dhe beso, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Jeta ėshtė e shkurtė, CD Jeta ėshtė e shkurtė, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Tė lutem Zot, CD Tė lutem Zot, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Rridhni rridhni ju o lotė, CD Rridhni rridhni ju o lotė, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ajete Kur'anore kundėr magjisė, CD Ajete Kur'anore kundėr magjisė, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Surja Al-Fatiha edhe Al-Bekare, CD Surja Al-Fatiha edhe Al-Bekare, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Sure Jasin, CD Sure Jasin, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Nusja nga Danimarka, DVD Nusja nga Danimarka, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Rruga e lumturisė Namazi, DVD Rruga e lumturisė Namazi, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Biografia e Muhamedit a.s., DVD Biografia e Muhamedit a.s., DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Fajkoi Kurejsh - Filmi komplet prej 5 DVD Fajkoi Kurejsh - Filmi komplet prej 5 DVD

Prej CHF 45.00 CHF
.
Manifestimi i Mevludit po ose jo, CD Manifestimi i Mevludit po ose jo, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Kur'ani pėr fillestar, CD Kur'ani pėr fillestar, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Muhamedi a.s. nė familje dhe realiteti ynė Muhamedi a.s. nė familje dhe realiteti ynė

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tetė Xhenete, Komplet prej 2 DVD Tetė Xhenete, Komplet prej 2 DVD

Prej CHF 20.00 CHF
.
Imami, DVD Imami, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Ejupi a.s. DVD Ejupi a.s. DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mulla Jakup Hasipi, mp3 Mulla Jakup Hasipi, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tribuna nė Prizren, DVD Tribuna nė Prizren, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Jeta pas vdekjes Jeta pas vdekjes

Prej CHF 7.00 CHF
.
Mėkatet e mėdha dhe tridhjetė shkaqete hyrjes nė Xhenet Mėkatet e mėdha dhe tridhjetė shkaqete hyrjes nė Xhenet

Prej CHF 6.00 CHF
.
Vizituesi i fundit Vizituesi i fundit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Ndryshimi fillon nga vetvetja, mp3 Ndryshimi fillon nga vetvetja, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kultura e sjelljes ndaj fėmijėve, prindėrve dhe farefisit Kultura e sjelljes ndaj fėmijėve, prindėrve dhe farefisit

Prej CHF 6.50 CHF
.
Pse shumica nga gratė janė banore tė Xhehenemit Pse shumica nga gratė janė banore tė Xhehenemit

Prej CHF 8.00 CHF
.
Xibrili pyet Muhamedin a.s., Haku i Nėnės dhe Babės, DVD Xibrili pyet Muhamedin a.s., Haku i Nėnės dhe Babės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Habili dhe Kabili, DVD Habili dhe Kabili, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mejremja e nderuar, Komplet prej 6 DVD Mejremja e nderuar, Komplet prej 6 DVD

Prej CHF 50.00 CHF
.
Nėna, DVD Nėna, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kurthat e Magjistarit, DVD Kurthat e Magjistarit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Brenda Mekės, DVD Brenda Mekės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Dijetari dhe zullumqari, CD Dijetari dhe zullumqari, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Sihri-Magjija, CD Sihri-Magjija, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Obligimet bashkėshortore nė Islam, CD Obligimet bashkėshortore nė Islam, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Shteti Islam Shteti Islam

Prej CHF 5.00 CHF
.
Si kanė pėrfunduar ata qė e kanė ofenduar Muhammedin a.s. Si kanė pėrfunduar ata qė e kanė ofenduar Muhammedin a.s.

Prej CHF 6.00 CHF
.
Si ta fitoni zemrėn e bashkėshortes suaj Si ta fitoni zemrėn e bashkėshortes suaj

Prej CHF 6.50 CHF
.
Martesa dhe mardhėniet intime nė Islam Martesa dhe mardhėniet intime nė Islam

Prej CHF 6.50 CHF
.
Jetimi, DVD Jetimi, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kur'ani komplet i recituar nga Imamėt e Medinės, mp3 Kur'ani komplet i recituar nga Imamėt e Medinės, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Sure kundėr sihrit, CD Sure kundėr sihrit, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Mesazhi Islam, filmi i Muhamedit a.s. DVD Mesazhi Islam, filmi i Muhamedit a.s. DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Ne All-llahut i kemi besu, CD Ne All-llahut i kemi besu, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Fėmijėt Jetimė, DVD Fėmijėt Jetimė, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Shpirti Shpirti

Prej CHF 25.00 CHF
.
Muhamedi s.a.v.s., i Dėrguari i Fundit, DVD Muhamedi s.a.v.s., i Dėrguari i Fundit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tė punojmė pėr Allah, CD Tė punojmė pėr Allah, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Allahu Ekber, CD Allahu Ekber, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Fjalor Arabisht - Shqip Fjalor Arabisht - Shqip

Prej CHF 36.00 CHF
.
Haxhi, rregullat e kryerjes sė Haxhit Haxhi, rregullat e kryerjes sė Haxhit

Prej CHF 7.00 CHF
.
Emrat musliman dhe domethėnia e tyre Emrat musliman dhe domethėnia e tyre

Prej CHF 5.00 CHF
.
Drita e zemrės dhe Jasini Drita e zemrės dhe Jasini

Prej CHF 5.00 CHF
.
Kur'ani komplet nė gjuhėn shqipe, mp3 Kur'ani komplet nė gjuhėn shqipe, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Gjurmėve tė tė dashurit tonė, mp3 Gjurmėve tė tė dashurit tonė, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kur'ani komplet i recituar nga Abdulbasit Abdulsamed, mp3 Kur'ani komplet i recituar nga Abdulbasit Abdulsamed, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe

CHF 0.00 CHF
.
Urtėsia nė bindje ndaj urdhėresave tė Allahut Urtėsia nė bindje ndaj urdhėresave tė Allahut

Prej CHF 28.00 CHF
.Shportė
Ju nuk keni asgje ne shporten tuaj!
Mirėsevini pėrseri!
E-Mail Adresa:
Passwort:
E keni harruar fjalėkalimi?
Informatori
E-Mail Adresa
Statusi

Grupet e klientėve:Mysafir
Valuta
islamischen.ch
Parse Time: 0.895s