Kėrko nė shop

Kėrkimi nė detaje »
Kategoritė e Artikujve
 Ēaji Form – Dobėsimi (1)
 CD (89)
 Diverses (3)
 DVD (111)
 Gratis (3)
 Kapuq pėr namaz (1)
 Krema (2)
 Kur'an (2)
 Libra (290)
 -   Fikh (3)
 -   Komentimi i Kuranit ( Tefsir ) (9)
 -   Komplet Vepra (1)
 -   Libra pėr fėmijė (3)
 -   Libra xhepi (9)
 Mjalti
 Mp3 (37)
 Orė me Ezan
 Parfyma (46)
 Pllakata (2)
 Produktet e Farės sė zezė (9)
 Sexhade - Tepih pėr falje (1)
 Tė ndryshme (1)
 Tespih (2)
 Ujė Zemzemi (1)
Mė shumė pėr..
Dėrgesa dhe shėrbimet postare
Shėnimet e juaja private
Rregullorja
Reagimet e Klientėve
Index
Na kontaktoni
Informacionet
Kush jemi ne
Meny
Adresa e jonė
Lidhje
Vlerėsimi mbi artikuj
Zgjedhja – Islami dhe Krishterimi
g4jzeq tcbvebzdfmti, [url=http://xly-
ucjjapzfs.com/]-
xlyucjja ..

2 prej 5 Yjesh!
Artikuj tė rinjė
Black Seeds Massage Cream ( Krem e farės sė zezė pėr masazh)
Black Seeds Massage Cream ( Krem e farės sė zezė pėr masazh)
Prej CHF 4.50 CHF
.
Blerje e shpejtė
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.
Zgjedhja – Islami dhe Krishterimi
Zgjedhja – Islami dhe Krishterimi Prej CHF 28.00 CHF
.
Art.Nr.: 55113
Shenim e artikulli per ti shtypur
Koha e porosise suaj: 3-4 Ditė
Zgjedhja – Islami dhe Krishterimi

Nga debatuesi i jashtëzakonshëm dhe themeluesi i Qendrës Ndërkombëtare për Përhapjen e Islamit (The Islamic Propagation Centre International) në Afrikën e Jugut, ky libër i Ahmed Dedatit është koleksioni i të gjitha libërthave të Ahmed Dedatit që i kishte botuar në seritë Islami dhe Krishterimi sa ai ishte gjallë.

Libër i këndshëm dhe interesant, përpjekje e një autori musliman për të demaskuar Krishterimin. Shpesh sarkastik, por shumë informativ për mënyrën se si muslimanët duhet t’i përgjigjen krishterimit.

Libri e mbanë gjatë tërë kohës të vëmendshëm lexuesin, dhe e rrëmben në lexim të kujdesshëm faqe për faqe nga përshkrimi i theksueshëm dhe shprehja shumë argumentuese.

Sinqerisht, një libër unik, i mahnitshëm, mbresëlënës dhe madhështor i shkruar nga një person i njëllojtë me njerëzit tjerë.

Libri ka në përmbajtje të vetë dy vëllimet në origjinal dhe librat:


“Çfarë thotë Bibla për Muhamedin alejhi selam”,

... “Tetë argumente të pa refuzueshme”

... “Prova të mëtejshme”

“Muhamedi alejhi selam trashëgimtar i natyrshëm i Krishtit alejhi selam”,

... “Udhëzim total”

... “Profeci të përmbushura”

“Muhamedi alejhi selam është më i madhi”,

... “Zgjedhja e të gjithëve”

“Kurani – Mrekullia e Mrekullive”,

... “Një qëndrim sfidues”

... “Një libër i mrekullueshëm telegramesh”

... “zgjidhja e kundërshtive”

“NJERËZIT E LIBRIT”,

... “Bibla: Një antalogji mbi incestin”

... “Testi i frymëzimit”...

... “Pornografia”

“TAKËMI I LUFTËS”,

“A ËSHTË BIBLA FJALA E ZOTIT?”,

... “Qëndrimi musliman”

... “Versionet shumëfishe të biblës”

... “Pesëdhjetë mijë gabimet (?)”

... “Libri i krishtërizuar: “dhjata e re”

... “Dëshmia objektive”

“KRYQËZIM APO KRYQ-AKTRIM?”

... “Thërrisni dëshmitarët”

... “Përgatitja për xhihad”

... “Dishepujt mosbesues”

... “Jezusi nuk u ngjall”

... “Shkrime të fabrikuara”

Bonus libri nga autori Geri Miller

“Kurani I Mrekullueshëm”


Kush ishte Ahmed Dedat?

Ahmed Dedat ishte shkrimtar i madh dhe ligjërues i shkëlqyer. I mirënjohur për debatet e tij publike ndërfetare me të krishterët ungjillorë, po aq sa edhe për Biblën. Kishte synim pajisjen e muslimanëve me mjetet e duhura teologjike për t’u vetëmbrojtur nga misionarët e krishterë.

Dedati përdori anglishten në vend të arabishtes për ta shpërndarë mesazhin e tij në të gjithë ato vende të Perëndimit ku kishte muslimanë. Në vitin 1957 ai themeloi IPCI – Qendrën Ndërkombëtare të Përhapjes së Islamit me të cilën ai ndihmoi duke shtypur libra dhe duke i shpërndarë ato në të katër anët e botës. Ligjëratat e tij kishin sukses të madh dhe ndiqeshin nga një publik prej më shumë se 40 000 vetësh. Debatet e tij kundër Stenli Sjobergut dhe të tjerëve, si rasti i ushtarëve amerikanë të vendosur në Gjirin Persik patën një impakt të thellë tek ndjekësit e këtyre debateve dhe pjesëmarrësit e tyre. Mund të përmendim ish ministrin e njohur Keneth Xhenkins (tash Abdullah Faruk), i cili përqafoi Islamin. Dedati mbajti gjithashtu ligjërata të kombinuara me debat me ish misionarin dhe biblicistin e njohur Geri Miller (tashmë Abdul-ehad Omer) dhe ish klerikun katolik Xhejms Kaningam, të cilët përqafuan Islamin pasi kishin debatuar me të mbi Islamin dhe Krishterimin. Ai ka fituar mirënjohjen e të gjithë botës islame për punën jashtëzakonisht të madhe që ka kryer në shërbim të Islamit.


Kėtė artikull e kemi marrė me Samstag, 20. Februar 2010 nė katalogun tonė.

Mendimet e Klientėve:

Autor: Mysafir 20.12.2012
Vlerėsimi:TEXT_OF_5_STARS

g4jzeq tcbvebzdfmti, [url=http://xlyucjjapzfs.com/]xlyucjjapzfs[/url], [link=http://exyrdssrxdsk.com/]exyrdssrxdsk[/link], http://upxjwkcvmbmj.com/


 
Vlerėso produktin


Klientėt qė kan blerė kėtė artikull, i kanė blerė edhe keta artikuj:

Haxhi, rregullat e kryerjes sė Haxhit Haxhi, rregullat e kryerjes sė Haxhit

Prej CHF 7.00 CHF
.
Derset e Ramazanit Derset e Ramazanit

Prej CHF 12.00 CHF
.
Drita e zemrės dhe Jasini Drita e zemrės dhe Jasini

Prej CHF 5.00 CHF
.
Kamata - domethėnia, pasojat, alternativat Kamata - domethėnia, pasojat, alternativat

Prej CHF 15.00 CHF
.
Sektet bashkėhore Sektet bashkėhore

Prej CHF 18.00 CHF
.
Kokė me kokė me tė rinjėt Kokė me kokė me tė rinjėt

Prej CHF 7.00 CHF
.
Mbi botėn tjetėr Mbi botėn tjetėr

Prej CHF 9.00 CHF
.
Pėrmbledhje lutjesh nga Kur'ani dhe Hadithi Pėrmbledhje lutjesh nga Kur'ani dhe Hadithi

Prej CHF 5.00 CHF
.
Pėrgjigjet Islame Pėrgjigjet Islame

Prej CHF 12.00 CHF
.
Namazi nė Islam Namazi nė Islam

Prej CHF 8.00 CHF
.
Kurani i madhėrishėm ( format xhepi ) Kurani i madhėrishėm ( format xhepi )

Prej CHF 14.00 CHF
.
Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat

Prej CHF 10.00 CHF
.
Jasini, pėrkthimi dhe komentimi nė gjuhėn shqipe Jasini, pėrkthimi dhe komentimi nė gjuhėn shqipe

Prej CHF 9.00 CHF
.
Jasini nė gjuhėn shqipe dhe arabe Jasini nė gjuhėn shqipe dhe arabe

Prej CHF 5.00 CHF
.
Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam

Prej CHF 28.00 CHF
.
Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e dytė Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e dytė

Prej CHF 40.00 CHF
.
Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e parė Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e parė

Prej CHF 40.00 CHF
.
Ringjallja e shpirtrave Ringjallja e shpirtrave

Prej CHF 9.00 CHF
.
Tė kujtuarit e vdekjės Tė kujtuarit e vdekjės

Prej CHF 7.00 CHF
.
Kur’ani mbrojtės dhe shėrues Kur’ani mbrojtės dhe shėrues

Prej CHF 5.00 CHF
.
Filmi As-habul Kehf - Banorėt e shpellės, DVD Filmi As-habul Kehf - Banorėt e shpellės, DVD

Prej CHF 50.00 CHF
.
Filmi Jusufi a.s., Komplet prej 9 DVD Filmi Jusufi a.s., Komplet prej 9 DVD

Prej CHF 80.00 CHF
.
Vdekja e Muhamedit a.s., DVD Vdekja e Muhamedit a.s., DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tribuna nė Universitetin e Shtulit-Tetovė, DVD Tribuna nė Universitetin e Shtulit-Tetovė, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Na fal na mėshiro o Allah Na fal na mėshiro o Allah

Prej CHF 8.00 CHF
.Shportė
Ju nuk keni asgje ne shporten tuaj!
Mirėsevini pėrseri!
E-Mail Adresa:
Passwort:
E keni harruar fjalėkalimi?
Informatori
E-Mail Adresa
Statusi

Grupet e klientėve:Mysafir
Valuta
islamischen.ch
Parse Time: 0.328s