Kėrko nė shop

Kėrkimi nė detaje »
Kategoritė e Artikujve
 AKSION
 Ēajra tė ndryshėm (39)
 CD (88)
 Deodorant (3)
 Diverses (5)
 DVD (110)
 Gratis (2)
 Kapuq pėr namaz (2)
 Krema (4)
 Libra (379)
 -   Fetva (10)
 -   Fikh (7)
 -   Hadithe (8)
 -   Histori (18)
 -   Komentimi i Kuranit ( Tefsir ) (13)
 -   Komplet Vepra (1)
 -   Libra pėr Familje (35)
 -   Libra pėr Fėmijė (18)
 -   Libra xhepi (12)
 -   Mjekėsi (5)
 -   Poezi (3)
 -   Romane (5)
 -   Tė ndryshme (18)
 Libra Gjermanisht
 Mjalti (8)
 Mp3 (37)
 Orė
 Orė me Ezan
 Parfyma (15)
 Pllakata (3)
 Produktet e Farės sė zezė (6)
 Sexhade - Tepih pėr falje (1)
 Shampona (4)
 Tė ndryshme
 Tespih
 Ujė Zemzemi (1)
 Vajra tė ndryshėm (14)
Mė shumė pėr..
Dėrgesa dhe shėrbimet postare
Shėnimet e juaja private
Rregullorja
Reagimet e Klientėve
Index
Na kontaktoni
Informacionet
Kush jemi ne
Meny
Adresa e jonė
Lidhje
Vlerėsimi mbi artikuj
Mburoja e Muslimanit
..
0 prej 5 Yjesh!
Artikuj tė rinjė
Edukata fetare e morale
Edukata fetare e morale
Prej CHF 8.00 CHF
.
Blerje e shpejtė
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.
Mburoja e Muslimanit
Mburoja e Muslimanit Prej CHF 4.00 CHF
.
Art.Nr.: 5800
Shenim e artikulli per ti shtypur
Koha e porosise suaj: 3-4 Ditė
Mburoja e Muslimanit

Mburoja e myslimanit me lutjet e Kuranit dhe sunetit
Autorë: Send el Kahtani
Përktheu: Fahrudin Rexhepi
Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu
Botues: Fondacioni i Rinisë Islame

Lexues të nderuar!
Ky liber është përgatitur për çdo mysliman që ka dëshirë që të pajiset me cilësitë, që ka urdhëruar Allahu dhe i Dërguari i Tij. Titulli i librit në gjuhën arabe "Hisnul Muslim" ka kuptimin: "Mburojë shpirtërore dhe morale e myslimanit nga rreziqet që i dalin gjatë jetës së tij."
Broshura ka fituar një emër të madh anekënd botës. Ajo është ribotuar me dhjetëra herë, me miliona ekzemplarë. Kohët e fundit është përkthyer në anglisht, urdu, frëngjishte etj.
Lexues i nderuar! Pa dyshim, si çdo gjuhë tjetër, edhe gjuha arabe ka veçoritë e saj. Prandaj do të këshillonim që, ai që bën përpjekje për të mësuar lutje ose ajete të Kuranit në gjuhën arabe, të pyeste ndonjë që e njeh arabishten për mënyrën e shqiptimit etj.

I lutemi Allahut të Madhëruar që kjo vepër e thjeshtë, të jetë për hir të Tij e të na shërbejë në të dyja botët. I lutemi Allahut që kjo broshurë t'i bëjë dobi çdokujt, që e lexon, e mëson dhe e shpërndan atë.Kėtė artikull e kemi marrė me Freitag, 30. Dezember 2011 nė katalogun tonė.

Klientėt qė kan blerė kėtė artikull, i kanė blerė edhe keta artikuj:

Mbi botėn tjetėr Mbi botėn tjetėr

Prej CHF 9.00 CHF
.
Kurbani - I du'hijes, i hedjit, nedhrit, akikit dhe i vasijetit Kurbani - I du'hijes, i hedjit, nedhrit, akikit dhe i vasijetit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Arti dhe argėtimi nė jetėn e muslimanit Arti dhe argėtimi nė jetėn e muslimanit

Prej CHF 6.00 CHF
.
Parfym Golden Parfym Golden

Prej CHF 8.00 CHF
.
SIDĖR I BLUAR - 100 gr. SIDĖR I BLUAR - 100 gr.

Prej CHF 5.90 CHF
.
Sherbelė – Salvia Officinalis – 50 gr. Sherbelė – Salvia Officinalis – 50 gr.

Prej CHF 2.90 CHF
.
Jasini dhe sure tė zgjedhura nga Kurani Jasini dhe sure tė zgjedhura nga Kurani

Prej CHF 5.00 CHF
.
Seria e librave pėr fėmijė - Ylli flet Seria e librave pėr fėmijė - Ylli flet

Prej CHF 3.00 CHF
.
50 Pyetje dhe pėrgjigje nga lėmia e besimit Islam 50 Pyetje dhe pėrgjigje nga lėmia e besimit Islam

Prej CHF 6.00 CHF
.
Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 30 ml ) Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Bazat e besimit te Imami Ebu Hanife Bazat e besimit te Imami Ebu Hanife

Prej CHF 32.00 CHF
.
Burrat pėrreth Pejgamberit paqja dhe mėshira e Allahu qofte mbi Burrat pėrreth Pejgamberit paqja dhe mėshira e Allahu qofte mbi

Prej CHF 26.00 CHF
.
Shamponi i Gjarperit Shamponi i Gjarperit

Prej CHF 8.90 CHF
.
Shamponi i farės sė zezė Shamponi i farės sė zezė

Prej CHF 8.90 CHF
.
Mejremja e nderuar, Komplet prej 6 DVD Mejremja e nderuar, Komplet prej 6 DVD

Prej CHF 50.00 CHF
.
Fėmijėt e Parajsės, DVD Fėmijėt e Parajsės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Haxhi, rregullat e kryerjes sė Haxhit Haxhi, rregullat e kryerjes sė Haxhit

Prej CHF 7.00 CHF
.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė

Prej CHF 5.90 CHF
.
Ebu Hanife dhe namazi nė Medhhebin Hanefi Ebu Hanife dhe namazi nė Medhhebin Hanefi

Prej CHF 9.00 CHF
.
Filmi Ibrahimi a.s., DVD Filmi Ibrahimi a.s., DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mesazhi Islam, filmi i Muhamedit a.s. DVD Mesazhi Islam, filmi i Muhamedit a.s. DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit) Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)

Prej CHF 5.00 CHF
.
Kur’ani mbrojtės dhe shėrues Kur’ani mbrojtės dhe shėrues

Prej CHF 5.00 CHF
.
Fara e zezė natyrale ( e bluar ) 200 gr. Fara e zezė natyrale ( e bluar ) 200 gr.

Prej CHF 12.00 CHF
.
Na fal na mėshiro o Allah Na fal na mėshiro o Allah

Prej CHF 8.00 CHF
.
Obligimet bashkėshortore nė Islam, CD Obligimet bashkėshortore nė Islam, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh

Prej CHF 5.90 CHF
.
Kurani nė gjuhėn Gjermane Kurani nė gjuhėn Gjermane

CHF 0.00 CHF
.
Snal Cream-Krem+Sapune pėr pastrimin e fytyrės nga kėrmylli Snal Cream-Krem+Sapune pėr pastrimin e fytyrės nga kėrmylli

Prej CHF 6.90 CHF
.
Snake Krem + Sapune kumder rrudhave dhe anti-akne Snake Krem + Sapune kumder rrudhave dhe anti-akne

Prej CHF 6.90 CHF
.
Sure kundėr sihrit, CD Sure kundėr sihrit, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Kur'ani pėr fillestar, CD Kur'ani pėr fillestar, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Lutje, CD Lutje, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Mjalti nga fara e zezė Mjalti nga fara e zezė

Prej CHF 29.00 CHF
.
Mevludi dhe Ilahi nė gjuhėn shqipe, CD Mevludi dhe Ilahi nė gjuhėn shqipe, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Atlas i botės Islame Atlas i botės Islame

Prej CHF 48.00 CHF
.
Dhjetė shkaqe se si tė arrihet kėnaqėsia e Allahut Dhjetė shkaqe se si tė arrihet kėnaqėsia e Allahut

Prej CHF 8.00 CHF
.
Dita e Kijametit nė besimin islam Dita e Kijametit nė besimin islam

Prej CHF 5.00 CHF
.
Fuqia e besimit pėrsosmėri e shpirtit Fuqia e besimit pėrsosmėri e shpirtit

Prej CHF 13.00 CHF
.
Historia e Feve, prej fillimit deri sot Historia e Feve, prej fillimit deri sot

Prej CHF 29.00 CHF
.
Hixhameja, synet pejgamberik dhe mrekulli mjeksore Hixhameja, synet pejgamberik dhe mrekulli mjeksore

Prej CHF 9.50 CHF
.
Komentimi i ėndrrave Komentimi i ėndrrave

Prej CHF 18.00 CHF
.
Muhamedi s.a.v.s., i Dėrguari i Fundit, DVD Muhamedi s.a.v.s., i Dėrguari i Fundit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Jetimi, DVD Jetimi, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tribuna nė Preshevė, DVD Tribuna nė Preshevė, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Tribuna nė Ferizaj, DVD Tribuna nė Ferizaj, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Ahlaku i thirrėsit, atij i cili thėrret nė Islam Ahlaku i thirrėsit, atij i cili thėrret nė Islam

Prej CHF 6.00 CHF
.
Ripėrtėrirja e shkencave fetare - Ihjau umumidi-din Ripėrtėrirja e shkencave fetare - Ihjau umumidi-din

Prej CHF 25.00 CHF
.
Sure Jasin, CD Sure Jasin, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Kultura e sjelljes ndaj sėmundjes, vdekjes dhe xhenazes Kultura e sjelljes ndaj sėmundjes, vdekjes dhe xhenazes

Prej CHF 6.50 CHF
.
Kandili i fikur Kandili i fikur

Prej CHF 3.00 CHF
.
O njeri mos u mashtro O njeri mos u mashtro

Prej CHF 6.00 CHF
.
Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 125 ml ) Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 125 ml )

Prej CHF 12.00 CHF
.
Kultura e sjelljes ndaj fėmijėve, prindėrve dhe farefisit Kultura e sjelljes ndaj fėmijėve, prindėrve dhe farefisit

Prej CHF 6.50 CHF
.
Nėna, DVD Nėna, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Filmi Imam Buhariu Filmi Imam Buhariu

Prej CHF 10.00 CHF
.
Xibrili pyet Muhamedin a.s., Haku i Nėnės dhe Babės, DVD Xibrili pyet Muhamedin a.s., Haku i Nėnės dhe Babės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Margaritarė tė urtėsisė Margaritarė tė urtėsisė

Prej CHF 4.00 CHF
.
Nga jeta e Tabi’inėve Nga jeta e Tabi’inėve

Prej CHF 9.60 CHF
.
Seksualiteti nė Islam Seksualiteti nė Islam

Prej CHF 15.00 CHF
.
Vizituesi i fundit Vizituesi i fundit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Gruaja mė e lumturė nė botė Gruaja mė e lumturė nė botė

Prej CHF 8.00 CHF
.
Shpirti Shpirti

Prej CHF 25.00 CHF
.
Pse shumica nga gratė janė banore tė Xhehenemit Pse shumica nga gratė janė banore tė Xhehenemit

Prej CHF 8.00 CHF
.
Kur'ani komplet i recituar nga Abdulbasit Abdulsamed, mp3 Kur'ani komplet i recituar nga Abdulbasit Abdulsamed, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Fikhu Hanefi pjesa e parė, Ibadat Fikhu Hanefi pjesa e parė, Ibadat

Prej CHF 40.00 CHF
.
Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam

Prej CHF 28.00 CHF
.
Arti i dhikrit dhe i lutjeve tė Pejgamberit tė fundit Arti i dhikrit dhe i lutjeve tė Pejgamberit tė fundit

Prej CHF 13.00 CHF
.
Dita e fundit – Xhenneti dhe Xhehennemi Dita e fundit – Xhenneti dhe Xhehennemi

Prej CHF 10.00 CHF
.
Ujė Zemzemi Ujė Zemzemi

Prej CHF 4.50 CHF
.
Sexhade ngjyrash tė ndryshme Sexhade ngjyrash tė ndryshme

Prej CHF 12.00 CHF
.
Adhurimet e besimtarit Adhurimet e besimtarit

Prej CHF 8.00 CHF
.
Rėndėsia e familjes nė Islam Rėndėsia e familjes nė Islam

Prej CHF 8.00 CHF
.
Urtėsia e sprovės Urtėsia e sprovės

Prej CHF 7.00 CHF
.
Si ta fitoni zemrėn e bashkėshortes suaj Si ta fitoni zemrėn e bashkėshortes suaj

Prej CHF 6.50 CHF
.
Mos u trishto Mos u trishto

Prej CHF 25.00 CHF
.
Shėrimi me Kur'an - Ajetet e Rukjes, CD Shėrimi me Kur'an - Ajetet e Rukjes, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Tė jetosh pa brenga Tė jetosh pa brenga

Prej CHF 14.00 CHF
.
Emrat musliman dhe domethėnia e tyre Emrat musliman dhe domethėnia e tyre

Prej CHF 5.00 CHF
.
Komplet prej 5 Librave-Shehadeti,Pėrse namazi,Agjėrimi,Zekati,Ha Komplet prej 5 Librave-Shehadeti,Pėrse namazi,Agjėrimi,Zekati,Ha

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pėrmbledhje lutjesh nga Kur'ani dhe Hadithi Pėrmbledhje lutjesh nga Kur'ani dhe Hadithi

Prej CHF 5.00 CHF
.
Mėkatet e mėdha dhe tridhjetė shkaqete hyrjes nė Xhenet Mėkatet e mėdha dhe tridhjetė shkaqete hyrjes nė Xhenet

Prej CHF 6.00 CHF
.
Pėr vajzat para se tė pendohen dhe tė humbin Pėr vajzat para se tė pendohen dhe tė humbin

Prej CHF 6.00 CHF
.
Drita e zemrės dhe Jasini Drita e zemrės dhe Jasini

Prej CHF 5.00 CHF
.
Ndalesa pėr ata qė synojnė shpėtimin nga zjarri i Xhehnemit Ndalesa pėr ata qė synojnė shpėtimin nga zjarri i Xhehnemit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Trajtesa mbi Imanin Trajtesa mbi Imanin

Prej CHF 5.00 CHF
.
Jeta pas vdekjes Jeta pas vdekjes

Prej CHF 7.00 CHF
.
Martesa dhe mardhėniet intime nė Islam Martesa dhe mardhėniet intime nė Islam

Prej CHF 6.50 CHF
.
Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe

CHF 0.00 CHF
.
Rrėfime qė udhėzojnė Rrėfime qė udhėzojnė

Prej CHF 10.00 CHF
.Shportė
Ju nuk keni asgje ne shporten tuaj!
Mirėsevini pėrseri!
E-Mail Adresa:
Passwort:
E keni harruar fjalėkalimi?
Informatori
E-Mail Adresa
Statusi

Grupet e klientėve:Mysafir
Valuta
islamischen.ch
Parse Time: 0.383s