Kėrko nė shop

Kėrkimi nė detaje »
Kategoritė e Artikujve
 AKSION
 Ēajra tė ndryshėm (39)
 CD (88)
 Deodorant (3)
 Diverses (5)
 DVD (110)
 Gratis (2)
 Kapuq pėr namaz (2)
 Krema (4)
 Libra (379)
 -   Fetva (10)
 -   Fikh (7)
 -   Hadithe (8)
 -   Histori (18)
 -   Komentimi i Kuranit ( Tefsir ) (13)
 -   Komplet Vepra (1)
 -   Libra pėr Familje (35)
 -   Libra pėr Fėmijė (18)
 -   Libra xhepi (12)
 -   Mjekėsi (5)
 -   Poezi (3)
 -   Romane (5)
 -   Tė ndryshme (18)
 Libra Gjermanisht
 Mjalti (8)
 Mp3 (37)
 Orė
 Orė me Ezan
 Parfyma (15)
 Pllakata (3)
 Produktet e Farės sė zezė (6)
 Sexhade - Tepih pėr falje (1)
 Shampona (4)
 Tė ndryshme
 Tespih
 Ujė Zemzemi (1)
 Vajra tė ndryshėm (14)
Mė shumė pėr..
Dėrgesa dhe shėrbimet postare
Shėnimet e juaja private
Rregullorja
Reagimet e Klientėve
Index
Na kontaktoni
Informacionet
Kush jemi ne
Meny
Adresa e jonė
Lidhje
Vlerėsimi mbi artikuj
Komentimi i ėndrrave
..
0 prej 5 Yjesh!
Artikuj tė rinjė
Mareshta Uvin - Arctostaphylos Uvae Ursi
Mareshta Uvin - Arctostaphylos Uvae Ursi
Prej CHF 4.90 CHF
.
Blerje e shpejtė
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.
Komentimi i ėndrrave
Komentimi i ėndrrave Prej CHF 18.00 CHF
.
Art.Nr.: 5810
Shenim e artikulli per ti shtypur
Koha e porosise suaj: 3-4 Ditė
Komentimi i ėndrrave

Titulli: Komentimi i ėndrrave
Autori: Muhamed ibn Sirin
Pėrktheu: Dr. Selim Sylejmani
Redaktorė profesionalė: Hafėz Avni Aliu
Redaktor gjuhėsor: Prof. Islam Osmani
Korrektor: Mr. Elez Ilazi
Lektor: Avni Halimi
Redaktor teknik: Hamdi Ilazi
Botoi: Libraria Ebu Hanife

Ėndėrra e besimtarit ėshtė njėra nga dyzet e gjashtė pjesėt e profecisė, transmeton Buhariu dhe Muslimi.
Pothuajse nuk ka asnjė njeri qė nuk sheh ėndėrra. Dhe tė gjithė janė tė shqetėsuar pėr komentimin dhe domethėnien e tyre. Shumė njerėz abuzojnė me dėshirėn e njerėzve pėr te ditur dhe njohur domethėniet e ėndėrrave. Prandaj neve sot shohim shumė fallxhorė dhe magjistarė qė gjoja interpretojnė ėndėrrat. Gjė qė nuk ėshtė e vėrtetė. Ėndėrrat janė njė gjėndje jashtė llogjikės dhe arsyes, prandaj interpretimi i tyre ėshtė mjaft i vėshtirė. Interpretimi i ėndėrrave nuk mund tė bėhet me anė tė arsyes apo inteligjencės sado inteligjent qė tė jetė njeriu. Askush nuk mund ti komentojė ata po nuk pati njė gradė tė lartė shpirtėrore dhe njė njohje tė gjerė tė argumentimit me kuran dhe hadith. Nė Kuran Allahu xh.xh. na e bėn tė ditur se aftėsinė e komentimit dhe tė njohjes sė domethėnies ėndėrrave ia kishte dhėnė profetit Jusuf a.s. Lidhur me fenomenin e ėndėrrės ne mund tė flasim shumė, mirėpo unė do tė thoja se ky libėr ėshtė i mjaftueshėm pėr tė njohur dhe ditur sado pak nga ajo dituri e fshehtė qė ata pėrmbajnė. Rėnditja e kėtij libri nė kapituj ėshtė bėrė nė bazė tė sendeve dhe objektėve qė njeriu mund tė ėndėrrojė, kjo e bėn kėtė libėr tė kėrkuar dhe shumė tė lehtė pėr pėrdorim. Lusim Allahun xh.xh qė tė pėrfitoni prej tij.


Kėtė artikull e kemi marrė me Freitag, 06. Januar 2012 nė katalogun tonė.

Klientėt qė kan blerė kėtė artikull, i kanė blerė edhe keta artikuj:

Jeta ėshtė hije venitėse Jeta ėshtė hije venitėse

Prej CHF 4.00 CHF
.
Jasini - Sherif Jasini - Sherif

Prej CHF 6.00 CHF
.
Jasin, Tebareke, Amme, Vakia Xhumua dhe shumė dua tė tjera Jasin, Tebareke, Amme, Vakia Xhumua dhe shumė dua tė tjera

Prej CHF 6.90 CHF
.
Komentimi i pesė kushteve tė islamit Komentimi i pesė kushteve tė islamit

Prej CHF 8.00 CHF
.
Islamizimi i diturisė – parimet e pėrgjithshme dhe plani i Islamizimi i diturisė – parimet e pėrgjithshme dhe plani i

Prej CHF 5.00 CHF
.
Islami, religjion i keqkuptuar Islami, religjion i keqkuptuar

Prej CHF 8.00 CHF
.
Komplet prej 5 Librave-Shehadeti,Pėrse namazi,Agjėrimi,Zekati,Ha Komplet prej 5 Librave-Shehadeti,Pėrse namazi,Agjėrimi,Zekati,Ha

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kandili i fikur Kandili i fikur

Prej CHF 3.00 CHF
.
Krijimi i botės Krijimi i botės

Prej CHF 9.90 CHF
.
Komentimi i sures Jusuf, mėsimet qė Allahu i lartėsuar i sjellė Komentimi i sures Jusuf, mėsimet qė Allahu i lartėsuar i sjellė

Prej CHF 9.00 CHF
.
Jeta pas vdekjes Jeta pas vdekjes

Prej CHF 7.00 CHF
.
Islami nė fokus Islami nė fokus

Prej CHF 16.00 CHF
.
Kriza nė mendjen muslimane Kriza nė mendjen muslimane

Prej CHF 12.00 CHF
.
Edukimi i fėmijėve nė Islam Edukimi i fėmijėve nė Islam

Prej CHF 49.00 CHF
.
Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Shampon nga ekstrakti i Hudhrės Shampon nga ekstrakti i Hudhrės

Prej CHF 8.90 CHF
.
Parfym Manolia Parfym Manolia

Prej CHF 8.00 CHF
.
Parfym Blue Man Parfym Blue Man

Prej CHF 8.00 CHF
.
Parfym Lapidu Men Parfym Lapidu Men

Prej CHF 8.00 CHF
.
Dhjetė shkaqe se si tė arrihet kėnaqėsia e Allahut Dhjetė shkaqe se si tė arrihet kėnaqėsia e Allahut

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ahlaku i thirrėsit, atij i cili thėrret nė Islam Ahlaku i thirrėsit, atij i cili thėrret nė Islam

Prej CHF 6.00 CHF
.
Martesa dhe mardhėniet intime nė Islam Martesa dhe mardhėniet intime nė Islam

Prej CHF 6.50 CHF
.
Tė jetosh pa brenga Tė jetosh pa brenga

Prej CHF 14.00 CHF
.
Sėmundja dhe Ilaēi Sėmundja dhe Ilaēi

Prej CHF 29.00 CHF
.
Pėr vajzat para se tė pendohen dhe tė humbin Pėr vajzat para se tė pendohen dhe tė humbin

Prej CHF 6.00 CHF
.
Ndihma e Allahut Ndihma e Allahut

Prej CHF 6.00 CHF
.
Xhindet, Magjia - Shėrimi me Kuran dhe Sunet Xhindet, Magjia - Shėrimi me Kuran dhe Sunet

Prej CHF 26.00 CHF
.
Emrat musliman dhe domethėnia e tyre Emrat musliman dhe domethėnia e tyre

Prej CHF 5.00 CHF
.
Kurani nė gjuhėn Gjermane Kurani nė gjuhėn Gjermane

CHF 0.00 CHF
.
Texhvidi-rregullat elementare tė leximit tė Kur'anit, DVD Texhvidi-rregullat elementare tė leximit tė Kur'anit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kur'ani komplet i recituar nga Abdulbasit Abdulsamed, mp3 Kur'ani komplet i recituar nga Abdulbasit Abdulsamed, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Bazat e thirrjes Bazat e thirrjes

Prej CHF 38.00 CHF
.
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh

Prej CHF 5.90 CHF
.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Vaji i Ullirit Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Vaji i Ullirit

Prej CHF 5.90 CHF
.
Shamponi i Gjarperit Shamponi i Gjarperit

Prej CHF 8.90 CHF
.
Durimi dhe Maturia Durimi dhe Maturia

Prej CHF 10.00 CHF
.
Zhvillimi i sekteve nė historinė e mendimit Islam Zhvillimi i sekteve nė historinė e mendimit Islam

Prej CHF 11.60 CHF
.
Temat Islame Temat Islame

Prej CHF 14.00 CHF
.
Fijet sekrete nė mes mesihut dexhall, misteri i trekėndshit tė B Fijet sekrete nė mes mesihut dexhall, misteri i trekėndshit tė B

Prej CHF 12.00 CHF
.
Arti i dhikrit dhe i lutjeve tė Pejgamberit tė fundit Arti i dhikrit dhe i lutjeve tė Pejgamberit tė fundit

Prej CHF 13.00 CHF
.
Enciklopedia e sjelljeve dhe rregullave Islame Enciklopedia e sjelljeve dhe rregullave Islame

Prej CHF 36.00 CHF
.
Rėndėsia e familjes nė Islam Rėndėsia e familjes nė Islam

Prej CHF 8.00 CHF
.
Thesari i urtėsive tė pėrjetshme Thesari i urtėsive tė pėrjetshme

Prej CHF 28.00 CHF
.
Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kamata - domethėnia, pasojat, alternativat Kamata - domethėnia, pasojat, alternativat

Prej CHF 15.00 CHF
.
Kapuq pėr namaz ngjyrė tė bardhė Kapuq pėr namaz ngjyrė tė bardhė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit) Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)

Prej CHF 5.00 CHF
.
Djali dhe Mbreti, DVD Djali dhe Mbreti, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Muhamedi s.a.v.s., i Dėrguari i Fundit, DVD Muhamedi s.a.v.s., i Dėrguari i Fundit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pyetje dhe pėrgjigje Pyetje dhe pėrgjigje

Prej CHF 14.00 CHF
.
Ujė Zemzemi Ujė Zemzemi

Prej CHF 4.50 CHF
.
Mjalti nga fara e zezė Mjalti nga fara e zezė

Prej CHF 29.00 CHF
.
Sexhade ngjyrash tė ndryshme Sexhade ngjyrash tė ndryshme

Prej CHF 12.00 CHF
.
Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam

Prej CHF 28.00 CHF
.
Shpirti Shpirti

Prej CHF 25.00 CHF
.
Mburoja e Muslimanit Mburoja e Muslimanit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Kur’ani mbrojtės dhe shėrues Kur’ani mbrojtės dhe shėrues

Prej CHF 5.00 CHF
.
Gratė, shoqėria muslimane dhe Islami Gratė, shoqėria muslimane dhe Islami

Prej CHF 8.60 CHF
.
Unė po krijoj nė tokė njė zėvendės Unė po krijoj nė tokė njė zėvendės

Prej CHF 12.90 CHF
.
O njeri mos u mashtro O njeri mos u mashtro

Prej CHF 6.00 CHF
.
Pėrulėsia nė Namaz Pėrulėsia nė Namaz

Prej CHF 6.50 CHF
.
Alkooli dhe marihuana - drejt kokainės, heroinės e prostitucioni Alkooli dhe marihuana - drejt kokainės, heroinės e prostitucioni

Prej CHF 10.00 CHF
.
Zbukuroje jetėn tėnde Zbukuroje jetėn tėnde

Prej CHF 10.00 CHF
.Shportė
Ju nuk keni asgje ne shporten tuaj!
Mirėsevini pėrseri!
E-Mail Adresa:
Passwort:
E keni harruar fjalėkalimi?
Informatori
E-Mail Adresa
Statusi

Grupet e klientėve:Mysafir
Valuta
islamischen.ch
Parse Time: 0.211s