Kėrko nė shop

Kėrkimi nė detaje »
Kategoritė e Artikujve
 AKSION
 Ēajra tė ndryshėm (39)
 CD (88)
 Deodorant (3)
 Diverses (5)
 DVD (110)
 Gratis (2)
 Kapuq pėr namaz (2)
 Krema (4)
 Libra (378)
 Libra Gjermanisht
 Mjalti (8)
 Mp3 (37)
 Orė
 Orė me Ezan
 Parfyma (15)
 Pllakata (3)
 Produktet e Farės sė zezė (6)
 Sexhade - Tepih pėr falje (1)
 Shampona (4)
 Tė ndryshme
 Tespih
 Ujė Zemzemi (1)
 Vajra tė ndryshėm (14)
Mė shumė pėr..
Dėrgesa dhe shėrbimet postare
Shėnimet e juaja private
Rregullorja
Reagimet e Klientėve
Index
Na kontaktoni
Informacionet
Kush jemi ne
Meny
Adresa e jonė
Lidhje
Artikujt te ri
Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe
Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe
CHF 0.00 CHF
.
Mehr auf Ihrer privaten Seite
Gratis
Vlerėsimi mbi artikuj
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)
..
0 prej 5 Yjesh!
Artikuj tė rinjė
Brusnica Belushi – Vaccini Fructus
Brusnica Belushi – Vaccini Fructus
Prej CHF 5.90 CHF
.
Blerje e shpejtė
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit) Prej CHF 5.00 CHF
.
Art.Nr.: 6002
Shenim e artikulli per ti shtypur
Koha e porosise suaj: 3-4 Ditė
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)

Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)

Ēaj, pije e dytė mė e konsumuar pas ujit.
Ēaj i bereqetit mund tė ndihmojė nė rregullinin presionin e ulėt dhe te lart tė gjakut.

Shkencėtarėt nė Universitetin e Australisė Perėndimore thanė se duke pirė kėtė lloj ēaj tri herė nė ditė mund tė rregulloni nė mėnyrė drastike tėr sistemin organik tė njėriut.

Ebu Hurejra {Allahu qoftė i kėnaqur prej tij} thotė: Se i Dėrguari i Allahut Muhamedi {paqja dhe mėshira e Allahut qoftė mbi tė} ka thėnė: "Pėrdorni rregullisht kėtė farė tė zezė,{Habe Seude} sepse ajo pėrmban nė vete ilaē pėr ēdo sėmundje pėrveē vdekjes". Bukariu, 10/121; Muslimi, 2215


Gjithashtu, Ebu Hurejra transmeton se i derguari i Allahut, pėr farėn e zezė ka thėnė: ’’Nė Farėn e Zezė ka shėrim pėr ēdo sėmundje, perveē vdekjes.” (Transmeton Buhariu nė kapitullin e mjekėsisė, Muslimi nė kapitullin e selamit.)
Pra ju qė kėrkoni tė gėzoni gjithnjė shėndet patjetėr duhet tė kėmbngulėsh nė pėrdorimin e Farės sė Zezė. Rėndėsia e Farės sė Zezė ėshtė e madhe. Pikėrisht pėr kėtė duhet tė bėhet shoqėrues gjatė jetės tėnde qė tė ruash shėndetindhe te fitosh shperblim ashtu siē na ka porositur Profeti (paqja dhe mėshira e Allahut qoftė mbi tė) i cili nuk flet nga mendja e tij.

Allahu thotė nė Kur’anin Famėlartė:
“Dhe ai (Muhamedi a.s. ) nuk flet nga mendja e tij. Ėshtė vetėm Shpallje qė i frymėzohet”. Sure En-Nexhm: 3-4

Dobitė:
-Ndihmon dhe forcon imunitetin -Relakson metabolizmin
-Ndihmon nė organizėm nė formė tė pėrgjithshme -I ruan flokėt dhe lėkurėn
-Ndihmon nė shėrimin e bronhitisit -Ėshtė anti stres dhe relaksues ndaj kokėdhembjes
-Rrit oreksin -Shton vitaminat e gjakut -Rregullon tensionin e gjakut
-Forcon eshtrat -Rregullon sistemin e frymarres -Tė mbron nga gripi

Kėtė artikull e kemi marrė me Dienstag, 27. August 2013 nė katalogun tonė.

Klientėt qė kan blerė kėtė artikull, i kanė blerė edhe keta artikuj:

Maska e zezė – Black Mask laser white Maska e zezė – Black Mask laser white

Prej CHF 6.90 CHF
.
SENNA MEKKI - Sena (Bekunis) SENNA MEKKI - Sena (Bekunis)

Prej CHF 2.90 CHF
.
Krijimi i botės Krijimi i botės

Prej CHF 9.90 CHF
.
Sure Jasin, CD Sure Jasin, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Femra dhe kėndvėshtrimi Islam mbi jetėn Femra dhe kėndvėshtrimi Islam mbi jetėn

Prej CHF 4.50 CHF
.
Hemani Vaj I farės sė zezė Roll On Oil 50 ml Hemani Vaj I farės sė zezė Roll On Oil 50 ml

Prej CHF 4.50 CHF
.
Shampon nga ekstrakti i Hudhrės Shampon nga ekstrakti i Hudhrės

Prej CHF 8.90 CHF
.
Parfym Lovely Parfym Lovely

Prej CHF 8.00 CHF
.
Parfym Lapidu Men Parfym Lapidu Men

Prej CHF 8.00 CHF
.
Jasin, Tebareke, Amme, Vakia Xhumua dhe shumė dua tė tjera Jasin, Tebareke, Amme, Vakia Xhumua dhe shumė dua tė tjera

Prej CHF 6.90 CHF
.
Deodorant Spray - Sport 200ml Deodorant Spray - Sport 200ml

Prej CHF 4.50 CHF
.
Rozmarinė – Rosmarinus officinalis – 50 gr. Rozmarinė – Rosmarinus officinalis – 50 gr.

Prej CHF 2.90 CHF
.
Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 30 ml ) Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
Krem i fares sė zezė ( Sesam vaj ) 80g Krem i fares sė zezė ( Sesam vaj ) 80g

Prej CHF 6.90 CHF
.
Krem anti-rrudha dhe kundėr plakjes Krem anti-rrudha dhe kundėr plakjes

Prej CHF 6.90 CHF
.
Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Sherbelė – Salvia Officinalis – 50 gr. Sherbelė – Salvia Officinalis – 50 gr.

Prej CHF 2.90 CHF
.
Deodorant Spray - Femme Fresh 200ml pėr Femra Deodorant Spray - Femme Fresh 200ml pėr Femra

Prej CHF 4.50 CHF
.
Deodorant Spray - Sensation 200ml Deodorant Spray - Sensation 200ml

Prej CHF 4.50 CHF
.
Shampo me ekstrakte te bishtit tė Kalit Shampo me ekstrakte te bishtit tė Kalit

Prej CHF 8.90 CHF
.
Mjalt Ginsing tė bletėve mbretėrore Mjalt Ginsing tė bletėve mbretėrore

Prej CHF 29.00 CHF
.
Vaj Hudhre ( Garlic Oil 30 ml ) Vaj Hudhre ( Garlic Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
Organizimi i jetės pjesa e parė Organizimi i jetės pjesa e parė

Prej CHF 12.00 CHF
.
Hemani Krem Anti Akne Hemani Krem Anti Akne

Prej CHF 6.90 CHF
.
Mask pėr Flokė nga Fara e Zezė ( Black Seed Hair Mask ) Mask pėr Flokė nga Fara e Zezė ( Black Seed Hair Mask )

Prej CHF 7.00 CHF
.
Perandoria Osmane, faktorėt e ngritjes dhe rėnie sė saj Perandoria Osmane, faktorėt e ngritjes dhe rėnie sė saj

Prej CHF 38.00 CHF
.
Zhvillimi i sekteve nė historinė e mendimit Islam Zhvillimi i sekteve nė historinė e mendimit Islam

Prej CHF 11.60 CHF
.
Historia, shoqėria dhe tradita Historia, shoqėria dhe tradita

Prej CHF 12.00 CHF
.
Fijet sekrete nė mes mesihut dexhall, misteri i trekėndshit tė B Fijet sekrete nė mes mesihut dexhall, misteri i trekėndshit tė B

Prej CHF 12.00 CHF
.
Furnizimi pėr botėn tjetėr 1, marrė nga udhėzimi i Adhuruesit mė Furnizimi pėr botėn tjetėr 1, marrė nga udhėzimi i Adhuruesit mė

Prej CHF 33.00 CHF
.
Mrekullitė e Muhamedit salallahu alejhi ue selem Mrekullitė e Muhamedit salallahu alejhi ue selem

Prej CHF 14.00 CHF
.
Kurthet e Shejtanit Kurthet e Shejtanit

Prej CHF 26.00 CHF
.
Pllakata 99 Emrat e Allahut xh.sh. Pllakata 99 Emrat e Allahut xh.sh.

Prej CHF 10.00 CHF
.
Filmi Omeri r.a. Filmi Omeri r.a.

Prej CHF 79.00 CHF
.
Sure kundėr sihrit, CD Sure kundėr sihrit, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ajete Kur'anore kundėr magjisė, CD Ajete Kur'anore kundėr magjisė, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Madhėshtia nė dete, DVD Madhėshtia nė dete, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pėr njerėzit qė mendojnė 2, DVD Pėr njerėzit qė mendojnė 2, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mrekullitė e trurit - nuhatja dhe shijimi, DVD Mrekullitė e trurit - nuhatja dhe shijimi, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pėr njerėzit qė mendojnė 1, DVD Pėr njerėzit qė mendojnė 1, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pėr njerėzit qė mendojnė 3, DVD Pėr njerėzit qė mendojnė 3, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mrekullia e ndėrtimit tė qelizės, DVD Mrekullia e ndėrtimit tė qelizės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Historia e Isait a.s., DVD Historia e Isait a.s., DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Ēlirimi i  Stambollit 1453 Ēlirimi i Stambollit 1453

Prej CHF 20.00 CHF
.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Vaji i Ullirit Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Vaji i Ullirit

Prej CHF 5.90 CHF
.
Fara e zezė natyrale ( Kokrra ) 200 gr. Fara e zezė natyrale ( Kokrra ) 200 gr.

Prej CHF 12.00 CHF
.
Mjaltė Sidri ushqim gjigandė pėr shėndetin Mjaltė Sidri ushqim gjigandė pėr shėndetin

Prej CHF 39.00 CHF
.
Mejremja e nderuar, Komplet prej 6 DVD Mejremja e nderuar, Komplet prej 6 DVD

Prej CHF 50.00 CHF
.
Filmi Ibrahimi a.s., DVD Filmi Ibrahimi a.s., DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Kur'ani komplet i recituar nga Abdulbasit Abdulsamed, mp3 Kur'ani komplet i recituar nga Abdulbasit Abdulsamed, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
1000 Thėnje 1000 Thėnje

Prej CHF 12.00 CHF
.
Jeruzalemi nė Kuran, njė pikėpamje islame rreth fatit tė Jeruzal Jeruzalemi nė Kuran, njė pikėpamje islame rreth fatit tė Jeruzal

Prej CHF 17.00 CHF
.
Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat

Prej CHF 10.00 CHF
.
Lutje, CD Lutje, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Thirrja jonė Thirrja jonė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e parė Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e parė

Prej CHF 40.00 CHF
.
Mburoja e Muslimanit Mburoja e Muslimanit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Kapuq pėr namaz ngjyrė tė bardhė Kapuq pėr namaz ngjyrė tė bardhė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Jetimi, CD Jetimi, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ēaj bimor Hemani rregullator i sėmundjes sė Diabetit Ēaj bimor Hemani rregullator i sėmundjes sė Diabetit

Prej CHF 4.90 CHF
.
Pako prej 4 lloj qajrash nga Hemani Pako prej 4 lloj qajrash nga Hemani

Prej CHF 9.90 CHF
.
Emrat musliman dhe domethėnia e tyre Emrat musliman dhe domethėnia e tyre

Prej CHF 5.00 CHF
.
Ēaj bimor Hemani  kundėr Tensionit (Kurues i sėmundjeve tė zemrė Ēaj bimor Hemani kundėr Tensionit (Kurues i sėmundjeve tė zemrė

Prej CHF 4.90 CHF
.
Ēaj Bimor HEMANI kundėr Kolesterinės Ēaj Bimor HEMANI kundėr Kolesterinės

Prej CHF 4.90 CHF
.
Mbi botėn tjetėr Mbi botėn tjetėr

Prej CHF 9.00 CHF
.
Haxhi, rregullat e kryerjes sė Haxhit Haxhi, rregullat e kryerjes sė Haxhit

Prej CHF 7.00 CHF
.
Komplet prej 5 Librave-Shehadeti,Pėrse namazi,Agjėrimi,Zekati,Ha Komplet prej 5 Librave-Shehadeti,Pėrse namazi,Agjėrimi,Zekati,Ha

Prej CHF 10.00 CHF
.
Hemani Ēaji Slim pėr humbje peshe Hemani Ēaji Slim pėr humbje peshe

Prej CHF 5.00 CHF
.
Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe

CHF 0.00 CHF
.
Kurani nė gjuhėn Gjermane Kurani nė gjuhėn Gjermane

CHF 0.00 CHF
.
Sexhade ngjyrash tė ndryshme Sexhade ngjyrash tė ndryshme

Prej CHF 12.00 CHF
.
Xhenxhefil - Zingiber Officinale Xhenxhefil - Zingiber Officinale

Prej CHF 5.90 CHF
.
Kur’ani mbrojtės dhe shėrues Kur’ani mbrojtės dhe shėrues

Prej CHF 5.00 CHF
.
Shamponi i Gjarperit Shamponi i Gjarperit

Prej CHF 8.90 CHF
.
Ebu Hanifja dhe Ebu Jusufi - jeta dhe vepra Ebu Hanifja dhe Ebu Jusufi - jeta dhe vepra

Prej CHF 6.00 CHF
.
Surja El Muddethir - An Nas, CD Surja El Muddethir - An Nas, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Surja Al-Fatiha edhe Al-Bekare, CD Surja Al-Fatiha edhe Al-Bekare, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Komentimi i ėndrrave Komentimi i ėndrrave

Prej CHF 18.00 CHF
.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė

Prej CHF 5.90 CHF
.
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh

Prej CHF 5.90 CHF
.
Fara e zezė natyrale ( e bluar ) 200 gr. Fara e zezė natyrale ( e bluar ) 200 gr.

Prej CHF 12.00 CHF
.
Te porta e Xhennetit Te porta e Xhennetit

Prej CHF 9.00 CHF
.
Drita e zemrės dhe Jasini Drita e zemrės dhe Jasini

Prej CHF 5.00 CHF
.
Fėmijėt e Parajsės, DVD Fėmijėt e Parajsės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve

Prej CHF 10.00 CHF
.
Jeta e Profetit tė fundit, CD Jeta e Profetit tė fundit, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Lutjet e Profetit tė fundit, CD Lutjet e Profetit tė fundit, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Shpėtimi ynė ėshtė tek rikthimi nė Islam, CD Shpėtimi ynė ėshtė tek rikthimi nė Islam, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Sihri-Magjija, CD Sihri-Magjija, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Pendimi, CD Pendimi, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Shėrimi me Kur'an - Ajetet e Rukjes, CD Shėrimi me Kur'an - Ajetet e Rukjes, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Mrekullia e krijimit (Zanafilla e krijimit tė universit) Mrekullia e krijimit (Zanafilla e krijimit tė universit)

Prej CHF 16.00 CHF
.
Prezantim me njerėzit e dashur (Katėr halifėt e drejtė) Prezantim me njerėzit e dashur (Katėr halifėt e drejtė)

Prej CHF 18.00 CHF
.
Pse shumica nga gratė janė banore tė Xhehenemit Pse shumica nga gratė janė banore tė Xhehenemit

Prej CHF 8.00 CHF
.
Si e lartėson pozitėn tėnde nė Xhennet Si e lartėson pozitėn tėnde nė Xhennet

Prej CHF 8.00 CHF
.
Mektebi tė thėrret – ILMIHAL Mektebi tė thėrret – ILMIHAL

Prej CHF 12.00 CHF
.
Muhamedi a.s. Pishtari ndriēues Muhamedi a.s. Pishtari ndriēues

Prej CHF 32.00 CHF
.
Edukimi i fėmijėve nė Islam Edukimi i fėmijėve nė Islam

Prej CHF 49.00 CHF
.
Jeta pas vdekjes Jeta pas vdekjes

Prej CHF 7.00 CHF
.
Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam

Prej CHF 28.00 CHF
.
Snal Cream-Krem+Sapune pėr pastrimin e fytyrės nga kėrmylli Snal Cream-Krem+Sapune pėr pastrimin e fytyrės nga kėrmylli

Prej CHF 6.90 CHF
.
Adhurimet e besimtarit Adhurimet e besimtarit

Prej CHF 8.00 CHF
.
Snake Krem + Sapune kumder rrudhave dhe anti-akne Snake Krem + Sapune kumder rrudhave dhe anti-akne

Prej CHF 6.90 CHF
.
Si ta fitoni zemrėn e bashkėshortes suaj Si ta fitoni zemrėn e bashkėshortes suaj

Prej CHF 6.50 CHF
.
Shamponi i farės sė zezė Shamponi i farės sė zezė

Prej CHF 8.90 CHF
.
Mjalti nga fara e zezė Mjalti nga fara e zezė

Prej CHF 29.00 CHF
.
Ujė Zemzemi Ujė Zemzemi

Prej CHF 4.50 CHF
.
Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 125 ml ) Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 125 ml )

Prej CHF 12.00 CHF
.Shportė
Ju nuk keni asgje ne shporten tuaj!
Mirėsevini pėrseri!
E-Mail Adresa:
Passwort:
E keni harruar fjalėkalimi?
Informatori
E-Mail Adresa
Statusi

Grupet e klientėve:Mysafir
Valuta
islamischen.ch
Parse Time: 0.506s