Kėrko nė shop

Kėrkimi nė detaje »
Kategoritė e Artikujve
 AKSION
 Ēajra tė ndryshėm (39)
 CD (88)
 Deodorant (3)
 Diverses (5)
 DVD (110)
 Gratis (2)
 Kapuq pėr namaz (2)
 Krema (4)
 Libra (379)
 Libra Gjermanisht
 Mjalti (8)
 Mp3 (37)
 Orė
 Orė me Ezan
 Parfyma (15)
 Pllakata (3)
 Produktet e Farės sė zezė (6)
 Sexhade - Tepih pėr falje (1)
 Shampona (4)
 Tė ndryshme
 Tespih
 Ujė Zemzemi (1)
 Vajra tė ndryshėm (14)
Mė shumė pėr..
Dėrgesa dhe shėrbimet postare
Shėnimet e juaja private
Rregullorja
Reagimet e Klientėve
Index
Na kontaktoni
Informacionet
Kush jemi ne
Meny
Adresa e jonė
Lidhje
Artikujt te ri
Shamponi i farės sė zezė
Shamponi i farės sė zezė
Prej CHF 8.90 CHF
.
Mehr auf Ihrer privaten Seite
Shampona
Vlerėsimi mbi artikuj
Mjalti nga fara e zezė
..
0 prej 5 Yjesh!
Artikuj tė rinjė
Edukata fetare e morale
Edukata fetare e morale
Prej CHF 8.00 CHF
.
Blerje e shpejtė
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.
Mjalti nga fara e zezė
Mjalti nga fara e zezė Prej CHF 29.00 CHF
.
Art.Nr.: 6004
Shenim e artikulli per ti shtypur
Koha e porosise suaj: 3-4 Ditė
Mjalti nga fara e zezė

Mjalti i Farave tė Zeza ėshtė mjaltė natyral dhe organik ku aroma dhe shija e Farave tė Zeza mund tė zbulohen qartė.

 Mjalti prodhohet nga bletėt prej nektarit (lulave) tė farave tė bimės Nigella, pa e pėrzier me pluhurin e saj.

Mjalti i pastėrt natyral ekstarktohet prej bletėve nga lulja e Qimnonit tė zi, i pastėr nga pluhuri i Qimnonit tė zi.

Ai pėrmban tė gjitha cilėsitė e mira tė Qimnonit tė zi. Kualiteti i mjaltit tė farave tė zeza ėshtė i cilėsisė mė tė lart.

Dobitė nga Mjalti i Farave tė Zeza: Problemet e kollitjes, Forcon zemrėn, Pastron gjakun, Stimulon mėlqinė, Pastron e traktin urinar. Vepron si diuretik, Ndihmon nė thyerrjen dhe largimin e gurrėve e sidomos shumė i dobishėm pėr largimin e gurrėve nga fshikėza e urinės.

Rregullon tensionin e gjakut Hollon gjakun Forcon Imunitetin brenda 3 dite Liron edhe pastron zorrėt Kuron nė mėnyr pėrfekte zorrėn e trash Shton potencen Forocon organet Forcon dhėmbėt dhe kuron mishin e tyre Parandalon rėnjen e flokėve I jep ndriqim fytyrės Rrit rrezistencen ndaj virusėve tė ndryshėm gjatė katėr stinėve Largon djersitjen e tepėrt Ruan freskin e trurit Zhvillon funsjonimin e tėr sistemin nervor I pa zavencueshėm pėr asma Largon gėlbazėn Pastron edhe forocon mushkėrit Rregullon rrahjet e zemres Forcon muskujt e zemres Parandalon dhembjet e trupit sidomos tė eshtrave etj...

Mjalta e luleve nga fara e zeze sipas shume mjekeve eshte bomb per gjakun dhe sistemin imunitare te njeriut. Mėnyra e pėrdorimit: Njė lugė e tretur nė njė gotė e gjysmė me ujė tė vakėt ose qumėsht.

Njė orė para ushqimit ose tre orė pas. Nė Sahihun e Buhariut ėshtė shėnuar qė Ibn Abasi, r.a., ka cituar tė Dėrguarin e Allahut, salallahu alejhi ue selam, i cili ka thėnė: “Shėrimi gjendet nė mes tė pėrdorimit tė shurupit tė mjaltit, lėshimit tė gjakut duke prerė lėkurėn dhe kauterizimit me zjarr, por unė ia kam ndaluar kauterizimin umetit tim.”

Nė kėtė hadith, Pejgamberi, salallahu alejhi ue selam, i ka dhėnė pėrparėsi pėrdorimit tė mjaltit si pastrues i rėndėsishėm, si freskues i lehtė, mbi laksativėt e hidhur. I Dėrguari i Allahut, salallahu alejhi ue selam, e kishte zakon tė pinte mjaltė tė tretur nė ujė nė lukth tė thatė. Ibn Maxhe ka shėnuar njė hadith tė cilin e ka treguar Ebu Hurejre, r.a., ku tregohet se i Dėrguari i Allahut, salallahu alejhi ue selam, ka thėnė: “Kush ha mjaltė sė paku tre herė nė muaj nuk do tė vuajė nga sėmundje tė rėnda.”

Nė njė hadith tjetėr, i Dėrguari i Allahut, salallahu alejhi ue selam, ka thėnė: “Pėrdorni dy ilaēe: mjaltin dhe Kur’anin.” Allahu i Gjithėfuqishėm thotė nė Kur’an: “Nga barqet e tyre (tė bletėve) del lėng, ngjyra e tė cilit ėshtė e ndryshme dhe nė tė cilin ka shėrim (bar-ilaē) pėr njerėz.

Edhe nė kėtė ka arsye pėr atė popull qė mendon thellė.” (En-Nahl: 69) Ibn Xhuraixhi ka thėnė: “Hani mjaltė, sepse ai ėshtė mjet i mirė pėr forcim (tonik).”

I Dėrguari i Allahut, salallahu alejhi ue selam, shpesh kishte dėshirė tė pinte ujė tė ftohtė tė ėmbėlsuar me mjaltė.Kėtė artikull e kemi marrė me Donnerstag, 12. September 2013 nė katalogun tonė.

Klientėt qė kan blerė kėtė artikull, i kanė blerė edhe keta artikuj:

Hemani Krem Anti Akne Hemani Krem Anti Akne

Prej CHF 6.90 CHF
.
Parfym Lovely Parfym Lovely

Prej CHF 8.00 CHF
.
Parfym Lapidu Men Parfym Lapidu Men

Prej CHF 8.00 CHF
.
Shampon nga ekstrakti i Hudhrės Shampon nga ekstrakti i Hudhrės

Prej CHF 8.90 CHF
.
Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė Kapuq pėr namaz ngjyrė tė zezė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Rozmarinė – Rosmarinus officinalis – 50 gr. Rozmarinė – Rosmarinus officinalis – 50 gr.

Prej CHF 2.90 CHF
.
Mjaltė SLIM D+ ( mjalti pėr dobėsim ) Mjaltė SLIM D+ ( mjalti pėr dobėsim )

Prej CHF 39.00 CHF
.
Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 30 ml ) Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
Quick Fit Roll On Massage Oil 50 ml  Hemani Quick Fit Roll On Massage Oil 50 ml Hemani

Prej CHF 4.50 CHF
.
Mbi botėn tjetėr Mbi botėn tjetėr

Prej CHF 9.00 CHF
.
Kurbani - I du'hijes, i hedjit, nedhrit, akikit dhe i vasijetit Kurbani - I du'hijes, i hedjit, nedhrit, akikit dhe i vasijetit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Ahlaku i thirrėsit, atij i cili thėrret nė Islam Ahlaku i thirrėsit, atij i cili thėrret nė Islam

Prej CHF 6.00 CHF
.
Arti dhe argėtimi nė jetėn e muslimanit Arti dhe argėtimi nė jetėn e muslimanit

Prej CHF 6.00 CHF
.
Parfym Golden Parfym Golden

Prej CHF 8.00 CHF
.
SIDĖR I BLUAR - 100 gr. SIDĖR I BLUAR - 100 gr.

Prej CHF 5.90 CHF
.
Sherbelė – Salvia Officinalis – 50 gr. Sherbelė – Salvia Officinalis – 50 gr.

Prej CHF 2.90 CHF
.
Dialogje besimi Dialogje besimi

Prej CHF 7.00 CHF
.
Tabloja e paqes - tregime motivuese, pjesa e dytė Tabloja e paqes - tregime motivuese, pjesa e dytė

Prej CHF 16.00 CHF
.
Rijadu - Salihin Rijadu - Salihin

Prej CHF 32.00 CHF
.
Jasini dhe sure tė zgjedhura nga Kurani Jasini dhe sure tė zgjedhura nga Kurani

Prej CHF 5.00 CHF
.
Xhenxhefil - Zingiber Officinale Xhenxhefil - Zingiber Officinale

Prej CHF 5.90 CHF
.
Ēaji bimor kundėr Kollės, Astmes dhe Ftohjeve Kronike Ēaji bimor kundėr Kollės, Astmes dhe Ftohjeve Kronike

Prej CHF 4.90 CHF
.
Filmi Pėrpara dritės, DVD Filmi Pėrpara dritės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mjalt Ginsing tė bletėve mbretėrore Mjalt Ginsing tė bletėve mbretėrore

Prej CHF 29.00 CHF
.
Hemani Hena vaj pėr flokėt me limon Hemani Hena vaj pėr flokėt me limon

Prej CHF 5.90 CHF
.
Mask pėr Flokė nga Fara e Zezė ( Black Seed Hair Mask ) Mask pėr Flokė nga Fara e Zezė ( Black Seed Hair Mask )

Prej CHF 7.00 CHF
.
Organizimi i jetės pjesa e parė Organizimi i jetės pjesa e parė

Prej CHF 12.00 CHF
.
Hemani Slim ēaj bimor me mjaltė pėr humbje peshe Hemani Slim ēaj bimor me mjaltė pėr humbje peshe

Prej CHF 4.90 CHF
.
Shampo me ekstrakte te bishtit tė Kalit Shampo me ekstrakte te bishtit tė Kalit

Prej CHF 8.90 CHF
.
ĒAJ TONIC HEMANI KUNDĖR FRYRJES SĖ STOMAKUT ĒAJ TONIC HEMANI KUNDĖR FRYRJES SĖ STOMAKUT

Prej CHF 4.90 CHF
.
Deodorant Spray - Femme Fresh 200ml pėr Femra Deodorant Spray - Femme Fresh 200ml pėr Femra

Prej CHF 4.50 CHF
.
Vaji i farave tė Shalqirit ( Watermelon Oil 30 ml ) Vaji i farave tė Shalqirit ( Watermelon Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
Vaj Hudhre ( Garlic Oil 30 ml ) Vaj Hudhre ( Garlic Oil 30 ml )

Prej CHF 4.90 CHF
.
VAJI I ARRĖS SĖ KOKOSIT 60 ml VAJI I ARRĖS SĖ KOKOSIT 60 ml

Prej CHF 6.90 CHF
.
Durimi dhe Maturia Durimi dhe Maturia

Prej CHF 10.00 CHF
.
Sherifali Musliu - Ligjėrata islame, mp3 Sherifali Musliu - Ligjėrata islame, mp3

Prej CHF 10.00 CHF
.
Krem i fares sė zezė ( Sesam vaj ) 80g Krem i fares sė zezė ( Sesam vaj ) 80g

Prej CHF 6.90 CHF
.
Krem anti-rrudha dhe kundėr plakjes Krem anti-rrudha dhe kundėr plakjes

Prej CHF 6.90 CHF
.
Hemani Vaj I farės sė zezė Roll On Oil 50 ml Hemani Vaj I farės sė zezė Roll On Oil 50 ml

Prej CHF 4.50 CHF
.
Filmi Omeri r.a. Filmi Omeri r.a.

Prej CHF 79.00 CHF
.
Mirė se erdhe, CD Mirė se erdhe, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Rridhni rridhni ju o lotė, CD Rridhni rridhni ju o lotė, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Ne All-llahut i kemi besu, CD Ne All-llahut i kemi besu, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Hemani Ēaji Slim pėr humbje peshe Hemani Ēaji Slim pėr humbje peshe

Prej CHF 5.00 CHF
.
Martesa dhe mardhėniet intime nė Islam Martesa dhe mardhėniet intime nė Islam

Prej CHF 6.50 CHF
.
Falja e namazit pėr fillestarė, DVD Falja e namazit pėr fillestarė, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Fara e zezė natyrale ( Kokrra ) 200 gr. Fara e zezė natyrale ( Kokrra ) 200 gr.

Prej CHF 12.00 CHF
.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Vaji i Ullirit Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Vaji i Ullirit

Prej CHF 5.90 CHF
.
Tė jetosh pa brenga Tė jetosh pa brenga

Prej CHF 14.00 CHF
.
Kushtet e fesė - pyetje dhe pėrgjigje mbi shtyllat e Islamit Kushtet e fesė - pyetje dhe pėrgjigje mbi shtyllat e Islamit

Prej CHF 28.00 CHF
.
Pako prej 4 lloj qajrash nga Hemani Pako prej 4 lloj qajrash nga Hemani

Prej CHF 9.90 CHF
.
Mejremja e nderuar, Komplet prej 6 DVD Mejremja e nderuar, Komplet prej 6 DVD

Prej CHF 50.00 CHF
.
Fėmijėt e Parajsės, DVD Fėmijėt e Parajsės, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Filmi Ibrahimi a.s., DVD Filmi Ibrahimi a.s., DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Mjaltė Sidri ushqim gjigandė pėr shėndetin Mjaltė Sidri ushqim gjigandė pėr shėndetin

Prej CHF 39.00 CHF
.
Ēaj Bimor HEMANI kundėr Kolesterinės Ēaj Bimor HEMANI kundėr Kolesterinės

Prej CHF 4.90 CHF
.
Ēaj bimor Hemani  kundėr Tensionit (Kurues i sėmundjeve tė zemrė Ēaj bimor Hemani kundėr Tensionit (Kurues i sėmundjeve tė zemrė

Prej CHF 4.90 CHF
.
Shamponi i Gjarperit Shamponi i Gjarperit

Prej CHF 8.90 CHF
.
Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe

CHF 0.00 CHF
.
Fara e zezė natyrale ( e bluar ) 200 gr. Fara e zezė natyrale ( e bluar ) 200 gr.

Prej CHF 12.00 CHF
.
Thirrja jonė Thirrja jonė

Prej CHF 5.00 CHF
.
Kurani nė gjuhėn Gjermane Kurani nė gjuhėn Gjermane

CHF 0.00 CHF
.
Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e parė Tefsiri i Ibn Kethirit pjesa e parė

Prej CHF 40.00 CHF
.
Shėrimi me Kur'an - Ajetet e Rukjes, CD Shėrimi me Kur'an - Ajetet e Rukjes, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Gjuetia e meditimeve Gjuetia e meditimeve

Prej CHF 33.00 CHF
.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė

Prej CHF 5.90 CHF
.
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh

Prej CHF 5.90 CHF
.
Mburoja e Muslimanit Mburoja e Muslimanit

Prej CHF 4.00 CHF
.
Sure kundėr sihrit, CD Sure kundėr sihrit, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Kur'ani pėr fillestar, CD Kur'ani pėr fillestar, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Lutje, CD Lutje, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Mevludi dhe Ilahi nė gjuhėn shqipe, CD Mevludi dhe Ilahi nė gjuhėn shqipe, CD

Prej CHF 8.00 CHF
.
Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve Pllakata - Pema ( Historia ) e Pejgamberėve

Prej CHF 10.00 CHF
.
Djali dhe Mbreti, DVD Djali dhe Mbreti, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Muhamedi s.a.v.s., i Dėrguari i Fundit, DVD Muhamedi s.a.v.s., i Dėrguari i Fundit, DVD

Prej CHF 10.00 CHF
.
Pyetje dhe pėrgjigje Pyetje dhe pėrgjigje

Prej CHF 14.00 CHF
.
Komentimi i ėndrrave Komentimi i ėndrrave

Prej CHF 18.00 CHF
.
Sexhade ngjyrash tė ndryshme Sexhade ngjyrash tė ndryshme

Prej CHF 12.00 CHF
.
Edukimi i fėmijėve nė Islam Edukimi i fėmijėve nė Islam

Prej CHF 49.00 CHF
.
Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat Pllakata - Hytbe lamtumirėse, nga Muhamedi a.s. nė Arafat

Prej CHF 10.00 CHF
.
Snal Cream-Krem+Sapune pėr pastrimin e fytyrės nga kėrmylli Snal Cream-Krem+Sapune pėr pastrimin e fytyrės nga kėrmylli

Prej CHF 6.90 CHF
.
Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam

Prej CHF 28.00 CHF
.
Snake Krem + Sapune kumder rrudhave dhe anti-akne Snake Krem + Sapune kumder rrudhave dhe anti-akne

Prej CHF 6.90 CHF
.
Si ta fitoni zemrėn e bashkėshortes suaj Si ta fitoni zemrėn e bashkėshortes suaj

Prej CHF 6.50 CHF
.
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit) Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)

Prej CHF 5.00 CHF
.
Shamponi i farės sė zezė Shamponi i farės sė zezė

Prej CHF 8.90 CHF
.
Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 125 ml ) Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 125 ml )

Prej CHF 12.00 CHF
.
Ujė Zemzemi Ujė Zemzemi

Prej CHF 4.50 CHF
.Shportė
Ju nuk keni asgje ne shporten tuaj!
Mirėsevini pėrseri!
E-Mail Adresa:
Passwort:
E keni harruar fjalėkalimi?
Informatori
E-Mail Adresa
Statusi

Grupet e klientėve:Mysafir
Valuta
islamischen.ch
Parse Time: 0.366s