Kėrko nė shop

Kėrkimi nė detaje »
Kategoritė e Artikujve
 AKSION
 Ēajra tė ndryshėm (39)
 CD (88)
 Deodorant (3)
 Diverses (5)
 DVD (110)
 Gratis (2)
 Kapuq pėr namaz (2)
 Krema (4)
 Libra (379)
 Libra Gjermanisht
 Mjalti (8)
 Mp3 (37)
 Orė
 Orė me Ezan
 Parfyma (15)
 Pllakata (3)
 Produktet e Farės sė zezė (6)
 Sexhade - Tepih pėr falje (1)
 Shampona (4)
 Tė ndryshme
 Tespih
 Ujė Zemzemi (1)
 Vajra tė ndryshėm (14)
Mė shumė pėr..
Dėrgesa dhe shėrbimet postare
Shėnimet e juaja private
Rregullorja
Reagimet e Klientėve
Index
Na kontaktoni
Informacionet
Kush jemi ne
Meny
Adresa e jonė
Lidhje
Artikujt te ri
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė
Prej CHF 5.90 CHF
.
Mehr auf Ihrer privaten Seite
Produktet e Farės sė zezė
Vlerėsimi mbi artikuj
Morali i besimtarit
..
0 prej 5 Yjesh!
Artikuj tė rinjė
Edukata fetare e morale
Edukata fetare e morale
Prej CHF 8.00 CHF
.
Blerje e shpejtė
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.

 

 

Fondacioni i Rinisë Islame është themeluar në vitin 2002

 


 

Po në atë vit Fondacioni i Rinisë e ka blerë objektin në të cilin ushtrohen veprimtaritë e ndryshme fetare islame siç janë:

- Falja e pesë kohëve të Namazit     
- Mësim besimi i fëmijëve dhe të rriturve (një herë në javë)     
- Kurse trajnimi për leximin e Kur’anit (dy herë në javë)     
- Organizime të ndryshme gjatë muajit të Ramazanit    
- Organizimin e shkuarjes në Haxhë    
- Mbledhjen e ndihmave për nevojtarët    
- Tubimin e të hollave për Kurbana dhe distribuimin
e tyre në vendlindje për Kurban Bajram
- Botimin e literaturës, DVD dhe CD të ndryshme     
- Mirëmbajtjen dhe shitjen e librave në kuadër të bibliotekës

Fondacioni ka emërtimin zyrtar: Stiftung der Islamischen Jugend

SYNIMET E FONDACIONIT
- Sigurimi i kushteve për t’i arsimuar fëmijët tanë në shkollë islame
(shkollë private e cila do të ketë një lëndë të veçantë për mësim besimin).
- Organizimin e trajnimeve të ndryshme sportive.    
- Shlyerjen e borxhit për objektin e blerë në vitin 2002.
- Formimin e një institucioni në kuadër të Fondacionit që do të merret me
Përcjelljen dhe këshillimin e bashkëatdhetarëve të cilët jetojnë këtu në Zvicër.

 

         

               Lulzim Lecaj                                  Selami Hyseni
                  Kryetar                                         Nënkryetar
   

 


Kthehu prapa


Shportė
Ju nuk keni asgje ne shporten tuaj!
Mirėsevini pėrseri!
E-Mail Adresa:
Passwort:
E keni harruar fjalėkalimi?
Informatori
E-Mail Adresa
Statusi

Grupet e klientėve:Mysafir
Valuta
Artikujt mė tė shitur
01.
Ujė Zemzemi
Prej CHF 4.50 CHF
.
02.
Kur'ani, pėrkthimi me komentim nė gjuhėn shqipe
CHF 0.00 CHF
.
03.
Vaji i farės sė zezė ( Black seeds Oil 125 ml )
Prej CHF 12.00 CHF
.
04.
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh
Prej CHF 5.90 CHF
.
05.
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)
Prej CHF 5.00 CHF
.
06.
Vazolina kundėr Migrenės dhe Reumatizmit nga Fara e zezė
Prej CHF 5.90 CHF
.
07.
Shamponi i farės sė zezė
Prej CHF 8.90 CHF
.
08.
Kurani nė gjuhėn Gjermane
CHF 0.00 CHF
.
09.
Snake Krem + Sapune kumder rrudhave dhe anti-akne
Prej CHF 6.90 CHF
.
10.
Hemani Ēaji Slim pėr humbje peshe
Prej CHF 5.00 CHF
.
islamischen.ch
Parse Time: 0.132s